Врати се назад

VILA HRISTOS - SIVIRI

Грција / СИВИРИ

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
1/2 СТУДИО
1/4 АПАРТМАН
20.05. - 27.05.2017
7*
69
79
27.05-03.06.2017
7*
89
99
03.06 - 10.06.2017
7*
99
109
10.06 - 17.06.2017
7*
119
129
17.06 - 24.06.2017
7*
139
149
24.06 - 01.07.2017
7*
149
159
01.07 - 08.07.2017
7
290
350
08.07 - 15.07.2017
7
310
370
15.07 - 22.07.2017
7
310
370
22.07 -29.07.2017
7
340
390
29.07 -05.08.2017
7
340
390
05.08-12.08.2017
7
340
390
12.08 - 19.08.2017
7
310
360
19.08 - 26.08.2017
7
290
340
26.08 - 02.09.2017
7*
139
149
02.09 - 09.09.2017
7*
119
129
09.09 - 16.09.2017
7*
99
109
16.09 - 23.09.2017
7*
79
89
23.09 - 30.09.2017
7*
69
69

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во трокреветно студио и апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 - 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).


СИВИРИ е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и мноштво таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Главната културна атракција во Сивири, е обновениот амфитеатар познат и по својата врвна акустика. Со него и самото место, секое лето е домаќин на познатиот фестивал кој привлекува илјадници посетители. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок совршен за сончање, а на истата можат да се изнајмат и повеќе чадори и лежалки за одмор. Морето е плитко и идеално за безбедно капење. Во Сивири има доволно маркети и проавници, а најблиската банка, аптека и здравствен центар се оддалечени само 5км, во блиската Касандрија.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди