Врати се назад

VILA HRISTO - NEA FLOGITA

Грција / НЕА ФЛОГИТА

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊЕ
1/6 ДУПЛЕКС
19.05 - 26.05.2018
7*
99
26.05 - 02.06.2018
7*
119
02.06 - 09.06.2018
7*
129
09.06 - 16.06.2018
7*
159
16.06 - 23.06.2018
7*
179
23.06-30.06.2018
7*
209
30.06 - 07.07.2018
7
430
07.07 - 14.07.2018
7
460
14.07 - 21.07.2018
7
520
21.07 - 28.07.2018
7
520
28.07 - 04.08.2018
7
520
04.08 - 11.08.2018
7
520
11.08 - 18.08.2018
7
520
18.08 - 25.08.2018
7
470
25.08-01.09.2018
7*
209
01.09 - 08.09.2018
7*
179
08.09-15.09.2018
7*
159
15.09 - 22.09.2018
7*
119

Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со   1/6  дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi -(вклучена во цената)

- Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето , четврто ,петои шесто  лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

- Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.

- Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.

- За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

- Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

- Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

- Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

- Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

  • При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.
  • - Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цена на превоз на релација Скопје - Халкидики - Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)


Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. Од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобразува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации. Вистинско место за активен одмор!

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди