Врати се назад

VILA COFRY - NEA FLOGITA

Грција / НЕА ФЛОГИТА

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
1/4 СТУДИО
1/5 АПАРТМАН
19.05 - 26.05.2018
7* ПРОМО ЦЕНИ
59€
59€
26.05 - 02.06.2018
7*ПРОМО ЦЕНИ
69€
69 €
02.06 - 09.06.2018
7*
99 €
109 €
09.06 - 16.06.2018
7*
129 €
149 €
16.06 - 23.06.2018
7*
159 €
169 €
23.06 -30.06.2018
7*
179 €
189 €
30.06 - 07.07.2018
7
370 €
390 €
07.07 - 14.07.2018
7
400 €
420 €
14.07 - 21.07.2018
7
430€
450€
21.07 - 28.07.2018
7
430 €
450 €
28.07 - 04.08.2018
7
430 €
450 €
04.08 - 11.08.2018
7
430 €
450 €
11.08 - 18.08.2018
7
430 €
450 €
18.08 - 25.08.2018
7
370 €
400 €
25.08 - 01.09.2018
7*
179€
199€
01.09 - 08.09.2018
7*
129€
139€
08.09 - 15.09.2018
7*
109 €
119 €
15.09 - 22.09.2018
7* ПРОМО ЦЕНИ
79 €
89€

Вила КОРФУ е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси.

 

- Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат

   БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

- Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.

- Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.

- За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

- Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

- Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

- Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

- Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

- При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

 

Цена на превоз на релација Скопје - Халкидики - Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Ве информираме дека од 01/01/2018 согласно новите правила на регулаторната комисија во Грција, за сите кои патуваат во Грција,

се воведува ТУРИСТИЧКА ТАКСА, КОЈА ГОСТИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ЈА ПЛАТАТ НА ЛИЦЕ МЕСТО ВО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА – СЕ ПЛАЌА ПО СОБА ПО НОЌ и ЌЕ БИДЕ НАПЛАТЕНА ПРЕД НАПУШТАЊЕ НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ОБЈЕКТИ.

ХОТЕЛИ

  • 1* - 2* ЅВЕЗДИ – 0,50 €.
  • 3*  ЅВЕЗДИ – 1,50 €.
  • 4*  ЅВЕЗДИ – 3,00 €.
  • 5* -ЅВЕЗДИ – 4,00 €.

СОБИ / СТУДИА / АПАРТМАНИ

  • 1-2 клучеви – 0,25 €.
  • 3 клучеви – 0,50 €.
  • 4клучеви – 1,00 €.

 

 

 

 
 


Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. Од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобразува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации. Вистинско место за активен одмор!

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди