Врати се назад

HOTEL REGNUM 5* BANSKO

БУГАРИЈА / БАНСКО

Веб страна: http://regnum.bg/
8

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
УСЛУГА
27.12 - 02.01.2016
23.12-26.12.17 / 03.01-09.01.2018/ 19.01 - 03.02.2018
10.01-18.18/ 04.02 -28.02.18/
02.12-22.12.17 / 01.03-14.04.18
ЕДНОСПАЛЕН АПП (2+2-
ПП
Цена за 2лица 200 €
165 €
130 €
110 €
ДВОСПАЛЕН АПП (4+2)
ПП
Цена за 4 лица 365 €
280 €
210 €
185 €
Деца до 10,99 г. на доп. легло
ПП
БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО
БЕСПЛАТНО
Трето дете до 10.99 г. на доп.лег
ПП
41 €
35 €
29 €
23 €
Возрасен на доп.легло
ПП
55 €
46 €
38 €
31 €
Доплата за 1/1 СОБА
ПП
10% попуст
25% попуст
25% попуст
25 % попуст

 Локација : 400 м од жичарницата.

 

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите им нуди ресторан, наргиле бар, лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, сала. 

 

Регнум СПА Центар : масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар.
АКВА Парк : полуолимписки базен - отворен целогодишно, покриен со балон во зима, надворешен детски базен, тобоган, ледено лизгалиште, спортско игралиште. 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.10.2017

15% за резервација и уплата до 21.11.2017

Доплата за возрасен на доп.легло

55.00 €

46.00 €

38.00 €

31.00 €

Доплата за апартман со поглед на планина

5€ за апартман на ден

Доплата за делукс апартман

15€ за апартман на ден

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • ПОЛУПАНСИОН УСЛУГА ( Појадок и вечера)
 • ТРАНСПОРТ ДО ЖИЧАРНИЦАТА ( ПО РАСПОРЕД).
 • Внатрешен базен.
 • Сауна.
 • Парна Бања.
 • Фитнес.
 • Релакс Соба.
 • Џакузи.
 • Детски кат.
 • Паркинг.
 • Интернет.

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ

-  ДОПЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА ( ЗАДОЛЖИТЕЛНО)

 • Возрасни - 85 евра.
 • Дете ( 11 - 15,99 год.)  - 45 евра.
 • Дете ( 6 -10,99 год.) - 25 евра.

- Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год : 1 евро на ден. Како главни обележја се неговите природни убавини преточени преку националниот парк, а не помалку значајни се и старите населби со традиционална архитектура, долгата традиција и историја преточени и дополнети со нови хотелски комплекси и инфраструктура. Сите овие обележја го прават Банско да биде еден од најпосакуваните и најпрестижните скијачки ресорти во Источна Европа.

Во градот има бројни менувачници, неколку поголеми маркети, повеќе продавници за сувенири и луѓе кои продаваат разноразни антиквитети на плоштадот , како и продавници за зимска опрема и облека.

Во однос на рекреативниот скијачки центар во Пирин, Банско лежи на надморска височина од 9625 м и располага со 17 скијачки патеки во должина од 75 км и 27 ски – лифтови. Највисока точка на ски – центарот е 2560 м, а најниската е 1000 м.