Врати се назад

HOTEL PERUN 4* - BANSKO

БУГАРИЈА / БАНСКО

8

Вид нa сместување
Услуга
01.02.-21.02.17/09.01-18.01.18/04.02-31.03.18
19.01-03.02.2018
22.12-28.12.17/02.01-08.01.18
29.12-01.01.2018
Двокреветна соба - економи 2+1
HB
31 €
38€
46€
72€
Еднокреветна соба-економи 1
HB
42€
55€
72€
120€
Двокреветна соба-без балкон 2+1
HB
32€
40€
48€
74€
Еднокреветна соба-без балкон 1
HB
44€
58€
74€
125€
Двокреветна соба-со балкон 2+1
НВ
35€
42€
50€
77€
Еднокреветна соба -со балкон 1
НВ
48€
60€
79€
127€
Јуниор сјуит 2+2
НВ
42€
50€
62€
93€

По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.

Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче.
СПА Центар : внатрешен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина.

Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче.
СПА Центар : внатрешен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина.

 

 ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА 10% ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 5% ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА ПОЛУПАНСИОН ОД ДЕН

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО 

 • ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА) НА ШВЕДСКА МАСА
 • ТРАНСПОРТ ДО ЖИЧАРНИЦА (ПО РАСПОРЕД)
 • КОРИСТЕЊЕ НА ЗАТОПЛЕН ВНАТРЕШЕН БАЗЕН
 • САУНА
 • ПАРНА БАЊА
 • ЏАКУЗИ
 • ФИТНЕС
 • ИНТЕРНЕТ

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ

 • ДЕТЕ ДО 1.99-БЕСПЛАТНО
 • ДЕТЕ ОД 2-5.99 ГОД. НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА-БЕСПЛАТНО
 • ДЕТЕ ОД 6-11.99 ГОД. НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА -50% ПОПУСТ
 • ДЕТЕ ОД 2-11.99 ГОД. НА РЕДОВНО ЛЕГЛО ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА-25% ПОПУСТ
 • ПРВО ДЕТЕ ОД 2-11.99 ГОД. НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО ЈУНИОР СЈУИТ-БЕСПЛАТНО
 • ВТОРО ДЕТЕ ОД 2-11.99 ГОД. НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО ЈУНИОР СЈУИТ-50% ПОПУСТ
 • ВОЗРАСЕН НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО-20% ПОПУСТ
 • ДОПЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО): ВОЗРАСНИ -75 ЕВРА,ДЕТЕ-40  ЕВРА
 • ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА ЗА ВОЗРАСНИ И ДЕЦА НАД 2 ГОД. :1ЕВРО ПО ЛИЦЕ НА ДЕН


Како главни обележја се неговите природни убавини преточени преку националниот парк, а не помалку значајни се и старите населби со традиционална архитектура, долгата традиција и историја преточени и дополнети со нови хотелски комплекси и инфраструктура. Сите овие обележја го прават Банско да биде еден од најпосакуваните и најпрестижните скијачки ресорти во Источна Европа.

Во градот има бројни менувачници, неколку поголеми маркети, повеќе продавници за сувенири и луѓе кои продаваат разноразни антиквитети на плоштадот , како и продавници за зимска опрема и облека.

Во однос на рекреативниот скијачки центар во Пирин, Банско лежи на надморска височина од 9625 м и располага со 17 скијачки патеки во должина од 75 км и 27 ски – лифтови. Највисока точка на ски – центарот е 2560 м, а најниската е 1000 м.