Врати се назад

VILA MAGDALINI - KALITEA

Грција / КАЛИТЕА

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊA
1/4 APP
19.05 - 26.05.2018
7* ПРОМО
49€
26.05 - 02.06.2018
7*ПРОМО
59€
02.06 - 09.06.2018
7*ПРОМО
69 €
09.06 -16.06.2018
7*
99 €
16.06 - 23.06.2018
7*
129€
23.06 - 30.06.2018
7*
159€
30.06-07.07.2018
7
345€
07.07 - 14.07.2018
7
365€
14.07 - 21.07.2018
7
390 €
21.07 - 28.07.2018
7
390 €
28.07 - 04.08.2017
7
390 €
04.08 - 11.08.2017
7
390 €
11.08 - 18.08.2017
7
390 €
18.08 - 25.08.2017
7
350 €
25.08 - 01.09.2017
7*
159 €
01.09 - 08.09.2017
7*
129 €
08.09 - 15.09.2017
7*ПРОМО
79€
15.09 - 22.09.2017
7*ПРОМО
59 €
22.09 - 29.09.2017
7*ПРОМО
49 €

 Вила МАГДАЛИНИ, се наоѓа во центарот на Калитеа и на околу 5-7 минути од плажа. Опкружена е со прекрасен двор со голема тревна површина и градина. Располага со 1/4 апартмани на вторкат со четири нормални кревети, 2 во спална + 2 во кујна, комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење не е вклучено во цената (3 еур на ден). Сите соби имаат просторни тераси.

Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

  • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
  • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
   • освен на промо цени цените означени со 7*промо)
  • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
  • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.
  • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
  • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
  • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
  • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
  • 35 € возрасни.
  • 25 € деца од 2 - 12 години.
  • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).
  • Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

Ве информираме дека од 01/01/2018 согласно новите правила на регулаторната комисија во Грција, за сите кои патуваат во Грција,

се воведува ТУРИСТИЧКА ТАКСА, КОЈА ГОСТИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ЈА ПЛАТАТ НА ЛИЦЕ МЕСТО ВО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА – СЕ ПЛАЌА ПО СОБА ПО НОЌ и ЌЕ БИДЕ НАПЛАТЕНА ПРЕД НАПУШТАЊЕ НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ОБЈЕКТИ.

ХОТЕЛИ

 • 1* - 2* ЅВЕЗДИ – 0,50 €.
 • 3*  ЅВЕЗДИ – 1,50 €.
 • 4*  ЅВЕЗДИ – 3,00 €.
 • 5* -ЅВЕЗДИ – 4,00 €.

СОБИ / СТУДИА / АПАРТМАНИ

 • 1-2 клучеви – 0,25 €.
 • 3 клучеви – 0,50 €.
 • 4клучеви – 1,00 €.

       КАЛИТЕА е совршено место за луѓето кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва.  Нуди можност за уживање во многубројните, таверни, кафе барови, бутици, ресторани,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди