Врати се назад

VILA JULIANOS - KRF

Грција / КРФ

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊЕ
ЦЕНИ
20% со уплата до 28.02.17
15% со уплата до 31.03.17
10% со уплата до 30.04.17
02.06-11.06.17
9
129€
103€
110€
116€
11.06-18.06.16
7
129€
103€
110€
116€
18.06-25.06.16
7
129€
103€
110€
116€
25.06-02.07.16
7
149€
119€
127€
134€
02.07-09.07.16
7
149€
119€
127€
134€
09.07-16.07.16
7
149€
119€
127€
134€
16.07-23.07.16
7
209€
167€
178€
188€
23.07-30.07.16
7
209€
167€
178€
188€
30.07-06.08.16
7
209€
167€
178€
188€
06.08-13.08.16
7
209€
167€
178€
188€
13.08-20.08.16
7
209€
167€
178€
188€
20.08-27.08.16
7
209€
167€
178€
188€
27.08-03.09.16
7
209€
167€
178€
188€
03.09-10.09.16
7
149€
119€
127€
134€
10.09-17.09.16
7
129€
103€
110€
116€
17.09-24.09.17
7
129€
103€
110€
116€
24.09-01.10.17
7
129€
103€
110€
116€

Вила Јулианос - релативно новоградба лоцирана во помирен дел на Ипсос, на 800м од плажа. Апартманите се опремени со сопствена кујна, тоалет, балкон и wi-fi. Користење на клима се доплаќа, по желба,  директно кај сопственикот на вилата.

Располагаме со:

 • 3 студија за по 2 лица.
 • 1 апартман за 4 лица ( со посебни спални).

КРФ ЛЕТУВАЊЕ 2017

 

Aранжманот вклучува:

 • 7 ноќевања, 8 дена на Крф/Ипсос
 • Автобуски превоз Скопје – Крф – Скопје
 • Траект/брод Игуменица – Крф – Игуменица
 • Туристичка такса
 • Превоз и прошетка до градот Крф
 • Организиран излет со превоз на плажата Глифада
 • Придружник за време на патувањето и во текот на 8 дена на Крф, организиран престој и дополнителни бенефиции

 

Aранжманот не вклучува:

 • Патничко и здравствено осигурување 250ден.
 • Еднодневен излет со брод (крстарење по североисточниот брег со вклучен ручек и пијалак) и посета на неколку плажи
 • Еднодневен излет до Палеокастрица и Сидари ( посета на повеќе плажи, туристички атракции и beach барови)
 • Посета на Акваленд со вклучена влезница и прево
 • Еднодневен излет со брод (крстарење низ неколку мали острови, посета на плажата Blue Lagoon и посета на градчето Сивота)
 • Еднодневен излет со брод (крстарење по југоисточната обала и посета на прекрасните острови Паксос и Антипаксос)

 

Напомена:

 • За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена
 • За споен термин, се плаќа редовата цена за првиот термин, а се одземаат 20 евра за превозот од редовната цена на вториот термин
 • Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
 • Седиштата се нумерирани
 • За сопствен превоз се одземаат 20 евра од цената на понудата, а патниците сами го организираат патот со траектот до и од Крф
 • Трето лице на дополнителен кревет плаќа 70% од цената (Има можност во вила Јулианос)
 • Користење само на превоз со вклучена траект карта е 70 евра
 • За дете до 2 год. бесплатно, не користи кревет и седиште во автобус
 • За дете од 2 до 11.99 год. на дополнителен кревет се плаќа 50% од цената

  

\r\n

 

\r\n

Самата помисла на море, топло сонце, плажи  е асоцијација на прекрасниот остров воЈонското Море – Крф. Иако не е најголемиот остров  во Jонското Море сепак е најзелениот.  До островот се доаѓа преку две пристаништа: едното во главниот град Крф кое се вика исто како островот (грчки Керкира) и второто помало пристаниште Лефкими. Авионскиот сообраќај е особено развиен во летниот период кога има летови скоро 24 часа секој ден. Интересен е аеродромот чија писта се наоѓа блиску до морето и дава впечаток дека авионите „одат по вода“. 

\r\n

Мистично привлечен, спакуван во историски приказни,обоен од влијанија на најразлични цивилизации, Крф фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Не случајно една од најпопуларните туристички дестинации за летување, островот Крф, втор по големина во Јонското Море e познат како зелениот бисер на Медитеранот. Можеме до бескрај да ги опишуваме плажите кои ги има на број и по вкус за секого, кристално чистата вода која е во состав на секој отсликан пејзаж, богатиот ноќен живот, традиционалниот вкус на медитеранската клима. Но, поважно е да дознаете зошто за вас, Крф ќе биде идеалниот спој на одмор и забава правејки го ова лето авантура што не смеете да ја пропуштите.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди