Врати се назад

SUNRISE PARK & SPA HOTEL BANSKO 4*

БУГАРИЈА / БАНСКО

Веб страна: www.hotelsunrisebansko.com
8

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
УСЛУГА
29.12.2016 - 01.01.2018
02.01-09.01.18 / 26.01.18
22.12-28.12.17 / 10.01-25.01.18
01.12-21.12.17 / 05.03 - 31.03.18
Студио (2+1)
Полупансион
55 €
33€
30€
28€
ЕДНОСПАЛЕН АПП (2+2-
Полупансион
60€
35€
32€
30€
ДВОСПАЛЕН АПП (4+2)
Полупансион
55€
35€
32€
30€
БОНУСИ
/
7 =6
7=6 / 6= 5
7=6 / 6=5 / 5=4 / 4=3

Лоциран на само неколку минути од првата станица на Ски Лифттот и комплексот претставува комбинација од препознатливата архитектура на Банско, модерната опременост, конфорт и одличната услуга.

Во склоп на хотелот има Ски Гардаробер конференциска сала, ресторан, сеф, лоби бар, паркинг.

СПА ЦЕНТАР  : внатрешен базен, сауна , парна бања, џакузи, фитнес, релакс соба , масажи и третмани.

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ ПО ДЕН НА БАЗА НА ПОЛУПАНСИОН

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

 • ПОЛУПАНСИОН ( Појадок и вечера). 
 • ТРАНСПОРТ ДО ЖИЧАРНИЦА ( ПО РАСПОРЕД).
 • ВНАТРШЕН БАЗЕН.
 • САУНА.
 • ПАРНА БАЊА.
 • ФИТНЕС.
 • ПАРКИНГ .
 • ИНТЕРНЕТ.

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

 • ПРВО ДЕТЕ ДО 9,99 год.  НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО - БЕСПЛАТНО.
 • ВТОРО ДЕТЕ ДО 9,99 год. НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО - 50 % ПОПУСТ.
 • ВОЗРАСЕН НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО - 30% ПОПУСТ.
 • ДЕТЕ ДО 9,99 год. НА РЕДОВНО ЛЕГЛО - 30 % ПОПУСТ.

ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА СЕ ПЛАЌА 70% ОД СУМАТА ЗА 2 ЛИЦА.

ДОПЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА:

 • ВОЗРАСНИ - 75 ЕВРА
 • ДЕЦА ОД 6-13,99 ГОДИНИ - 35 ЕВРА

 

ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА ЗА ВОЗРАСНИ И ДЕЦА НАД 2 ГОДИНИ : 1 ЕВРО ПО ЛИЦЕ ПО ДЕН.Како главни обележја се неговите природни убавини преточени преку националниот парк, а не помалку значајни се и старите населби со традиционална архитектура, долгата традиција и историја преточени и дополнети со нови хотелски комплекси и инфраструктура. Сите овие обележја го прават Банско да биде еден од најпосакуваните и најпрестижните скијачки ресорти во Источна Европа.

Во градот има бројни менувачници, неколку поголеми маркети, повеќе продавници за сувенири и луѓе кои продаваат разноразни антиквитети на плоштадот , како и продавници за зимска опрема и облека.

Во однос на рекреативниот скијачки центар во Пирин, Банско лежи на надморска височина од 9625 м и располага со 17 скијачки патеки во должина од 75 км и 27 ски – лифтови. Највисока точка на ски – центарот е 2560 м, а најниската е 1000 м.