Врати се назад

HOTEL PROTESSILAOS 3* - NEA ANHIALOS

Грција / НЕА АНХИАЛОС

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
1/2 СОБА
23.06-30.06.2018
7ПП
Промо цена - 209 €
30.06 - 07.07.2018
7ПП
249€
07.07 - 14.07.2018
7ПП
269€
14.07 - 21.07.2018
7ПП
269€
21.07 - 26928.07.2018
7ПП
269€
28.07 - 04.08.2018
7ПП
269€
04.08 - 11.08.2018
7ПП
269€
11.08 - 18.08.2018
7ПП
269€
18.08 - 25.08.2018
7ПП
259€
25.08 - 01.09.2018
7ПП
239€
01.09 - 08.09.2018
7ПП
Промо цена - 199€

Влегувајќи во хотел PROTESSILAOS, ќе бидете воодушевени од едноставната, но сепак одлично стилизирана внатрешност. Хотел Протесилaос е фамилијарен хотел кој има прекрасна локација во Неа Анхиалос, сместен на прва линија од плажа, со поглед кон Pagasitikos заливот и истиот располага со 1/2 и 1/2 +1 соби на база полупансион (доручек и вечера шведска маса), секоја соба располага со LCD ТV, вклучена клима во цената, сопствено купатило со туш кабина масажер,фен. Дел од собите се со директен поглед према море, дел со страничен поглед према море и дел со поглед градина. Во околина на хотелот има голем  број продавници, барови и ресторани. Хотелот нуди пријатно сместување во пријателска атмосфера која ќе направи да се чувствувате како дома. Располага со кафетерија и бар, каде што можете да уживате во вашиот омилен пијалок.

 Цената на туристичката такса изнесува 1,5 евра по соба по ден за сместување во хотел Протесилаос и 3 евра по соба по ден за хотел Лаодамиа. Туристичката такса ќе се плаќа на лице место на рецепција во хотелот.

 

 

 

 • НАПОМЕНИ :
 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за 7ПП полупансиони (доручек + вечера, на база шведска маса.).
 • Сите попусти за деца и трето лице важат при сместување со две возрасни лица.
 • Во соба 1/2+1 дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет освен преку дозволениот бр на лица може да се смести + дете до 6,99 години.
 • Прво дете до 6,99 год со двајца возрасни во 1/2 соба –бесплатно.
 • За трета особа во соба на дополнително легло се однесува и за дете над 6,99 години и за возрасен добива попуст - 30% од редовната цена по лице .
 • Бесплатно користење на интернет во лоби барот, тераса, соба.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на хотелот на лице место.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои претходно го уплатиле аранжманот немаат право на надомест на средства во разлика на цена.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите собата во чиста состојба.
 • Во цената на аранжманот вклучено е користење на клима уред. Сопственикот на Хотелот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот уклучен додека сте на плажа или надвор од собата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ПП одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман.
 • Попустите за рано букирање и за две смени неможе да се комбинираат.
 • Превоз Скопје-Волос-Неа Анхиалос-Скопје возрасни 45 еур,деца од 2-12 год 30 еур.
 • Деца до 2 год (без седиште во автобус)бесплатно.
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 11 часот.
 • Задолжително е да поседувате здравствено и патничко осигурување.
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска против вредност 1еур=62 денари.
 • ТУРИСТИЧКАTA ТАКСА не е вклучена во цената и гостите истата ја плаќаат на лице место во сместувачкиот капацитет ( од 0, 5 € до 4 €).

 

 • Усни и телефонски резервации се НЕВАЛИДНИ И НЕВАЖЕЧКИ. За ВАЛИДНИ РЕЗЕРВАЦИИ се сметаат само резервациите со авансна уплата од 30 % од целосната сума на аранжманот.
 • Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред почетокот на услугата.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.
 • Ве молиме минимум 24 часа пред почеток на услугата уште еднаш да ја контактирате агенцијата и да го потврдите времето и местото на поаѓањето.
 • Секој патник е должен и негова обврска е да ја провери важноста на патните исправи.
 • Агенцијата не сноси одговорност доколку патните исправи се невалидни.
 • Агенцијате не сноси одговорност за личните предмети на патниците .

 

 Неа Анхиалос се наоѓа на само 15 км од градот Волос, односно на само 435км од Скопје. Прекасно туристичко место, со преубава пространа плажа и тиркизно сино море. Благодарение на неговата убава природа и чисто море, спојот на мирот и космополитскиот живот, но пред се чистата околина и гостопримството на локалното население, го претворија во најпознато туристичко гратче. Неа Анхиалос изобилува со многу барови, таверни долж целата плажа и се разбира бурен ноќен живот за сите генерации кои ќе ја посетат оваа дестинација навистина ќе доживеат прекрасни мигови за време на годишниот одмор, проследено со секојдневени организирани забави како аеробик во вода, зумба на плажа и во вода, Таи Чи, јога, пилатес, одбојка на плажа, фудбал на плажа, пикадо, игри за деца(мини диско, цртање на лице и тело), часови по традиционален танц, часови по традиционално кулинарство и многу други активности. Прекрасниот брег на Неа Анхиалос се протега и до 20км во должина и има голем број на различни вулкански плажи со црвенкаст колоритен песок. Исто така има златен песок, како и мали камчиња и карпи. Покрај тоа не е никаква тајна дека областа Magnesia не само што е позната по неспоредливата убавина, туку и поради оригиналноста на вкусовите од овошјето, традиционалната храна и надалеку познатото грчко слатко од портокали, мандарини, диви оревчиња, смокви, лубеница. Вкусете ја свежата риба, јастогот кои го нудат тамошните таверни, исто така уживајте во тсипурото послужено со најразличните мезиња.

\r\n

 

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди