Врати се назад

HOTEL PERILIK 4*- PAMPOROVO

БУГАРИЈА / ПАМПОРОВО

Веб страна: http://www.perelikhotel.com
8

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
16.12-25.12.2017
16.12-25.12.2017 /03.01-31.03.2018
16.12-25.12.2017
16.12-25.12.2017

 

Локација : во центарот на Пампорово
Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8 еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар. На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет. 
СПА Центар : внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, сауна, солариум, масажи и третмани

 Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 30.10.2017 | 

10% за резервација и уплата до 01.12.2017

 

Во цената е вклучено :

 • користење на внатрешен базен,
 • фитнес, сауна,
 • транспорт до ски писти,
 • ски гардеробер,
 • интернет

ОПИС за ALL INCLUSIVE FLEXY и ALL INCLUSIVE FLEXY + лифт карта :

 • Појадок /07:30-10:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - кафе, чај, млеко, безалохолни пијалоци, вода.
 • Ужина /10:30-12:00/ во лоби бар. Пијалоци - кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода, пиво, вино.
 • Ручек /12:00-14:00/ во ресторан Малина на ски пистите или основен ресторан Перелик.
 • Пијалоци во ресторан Малина на ски пистите - кафе, чај, безалкохолни пијалоци, вода.
 • Пијалоци во основен ресторан Перелик  - кафе, чај, безакохолни пијалоци, вода, пиво, вино.
 • Ужина /14:30-16:00/ во ресторан Малина на ски пистите или лоби бар. Пијалоци - кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода.
 • Пијалоци во лоби бар /14:30-22:00/ - кафе, чај, безалохолни пијалоци, вода, пиво, вино, коктели.
 • Вечера /18:30-21:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - безалкохолни пијалоци, вода, пиво, вино, вотка, ракија, виски.

ОПИС за ПОЛУПАНСИОН FLEXY и ПОЛУПАНСИОН FLEXY + лифт карта :

 • Појадок /07:30-10:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - кафе, чај, млеко, безалохолни пијалоци, вода.
 • Вечера /18:30-21:00/ во основен ресторан Перелик. Пијалоци - безалкохолни пијалоци, вода, пиво, вино, вотка, ракија, виски.

FLEXY ЛИФТ КАРТА : дава достап до двете ски зони Пампорово и Мечи Чал, бројот на ноќевања е бројот на денови за користење на ски карта, има можност за полудневно користење во текот на првиот и последниот ден од престојот.Ски центарот ПАМПОРОВО се наоѓа на на западниот дел на планинскиот масив на Родопите на 1620 м надморска висина,оддалечен 240 км од Софија и 85 км од Пловдив, втор град по големина во Бугарија.Објектите се изградени на 1600м надморска висина , продолжувајки нагоре стигнувате до најголемиот врв Снежанка-1.926 м. Ски центарот има три едноседечки,една дво и едно троседечка жичара,како и поголем број на ски лифтови(тањир и сидро),како и беби лифтови со капацитет 6.000 скијачи на 1ч. Има 17,5 км стази за алпско скијање,има и голем број на стази за нордиски дисциплини.Стазите се со различна тежина и ги задоволуваат и најпребирливите скијачи.Тука се наоѓаат повеќе ски школи и ски сервиси,но по центарот има распоредено и 11 ски гардероби.