Врати се назад

HOTEL JENNY - SIVIRI

Грција / СИВИРИ

8

ПЕРИОД
7 ПОЛУПАНСИОНИ
1/2+2 СОБА
19.05 - 26.05.2018
7* ПРОМО ЦЕНИ
99
26.05 - 02.06.2018
7* ПРОМО ЦЕНИ
119
02.06 -09.06.218
7
159
09.06 - 16.06.2018
7
240
16.06 - 23.06.2018
7
270
23.06 - 30.06.2018
7
290
30.06 - 07.07.2018
7
320
07.07 - 14.07.2018
7
340
14.07 - 21.07.2018
7
360
21.07 - 28.07.2018
7
360
28.07 - 04.08.2018
7
360
04.08 - 11.08.2018
7
360
11.08 - 18.08.2018
7
360
18.08 - 25.08.2018
7
330
25.08- 01.09.2018
7
290
01.09 - 08.09.2018
7
240
08.09 - 15.09.2018
7
190
15.09 - 22.09.2018
7* ПРОМО ЦЕНИ
150
22.09 - 29.09.2018
7* ПРОМО ЦЕНИ
85

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3 со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот.

*HB (Half Board / Полупансион):

  • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
  • Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса

НАПОМЕНА:   

- Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН  за број на ноќевања дадени во табелата

- Прво и второ дете, од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

- Прво и второ дете, од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата

- Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

***АРАНЖМАНИТЕ КОИ СЕ УПЛАТЕНИ ПО ПРОМО ЦЕНИ И EARLY BOOKING НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ОТКАЗ И ПОВРАТ НА СРЕДСТВА***

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)


СИВИРИ е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и мноштво таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Главната културна атракција во Сивири, е обновениот амфитеатар познат и по својата врвна акустика. Со него и самото место, секое лето е домаќин на познатиот фестивал кој привлекува илјадници посетители. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок совршен за сончање, а на истата можат да се изнајмат и повеќе чадори и лежалки за одмор. Морето е плитко и идеално за безбедно капење. Во Сивири има доволно маркети и проавници, а најблиската банка, аптека и здравствен центар се оддалечени само 5км, во блиската Касандрија.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди