Врати се назад

HOTEL YASTREBETS 5* - BOROVEC

БУГАРИЈА / БОРОВЕЦ

8

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
22.12-26.12.17
27.12-01.01.18
02.01-06.01.18
07.01-21.01-18
22.01-02.01.18
02.02-03.03.18
04.03-01.04.18
1/2 СТАНДАРДНА СОБА
171 €
292€
188€
149€
156€
188€
134€
MАЛ АПП.
268€
414€
263€
210€
230€
263€
196€
ГОЛЕМ АПП.
268 €
414€
298€
249€
260€
298€
229€
ФИНСКА ВИЛА
271€
468€
271€
223€
233€
271€
192€

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец
Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. 
Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви.

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

15% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 22.01-01.02.2018 | 04.03-01.04.2018.
10% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 02.01-06.01.2018.
10% за резервација и уплата до 30.11.2017 за период на престој 02.01-06.01.2018 | 22.01-01.02.2018 | 04.03-01.04.2018.

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 07.01-15.01.2018 | 04.03-26.03.2018 (се комбинира со попуст за рана резервација).

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ПО ДЕН.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

 • Појадок
 • ВНАТРЕШЕН БАЗЕН
 • САУНА
 • ПАРНА БАЊА
 • ФИТНЕС
 • ЏАКУЗИ
 • ПАРКИНГ 
 • ИНТЕРНЕТ

ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН 

 • ВОЗРАСЕН - 25 ЕВРА.
 • ДЕТЕ -14 ЕВРА.

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ:

 • Деца до 3.99 год. - бесплатно
 • Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло - 18€ по лице на ден од 22.12-26.12.2017 и 02.01-01.04.2018, 30€ по лице на ден од 27.12-01.01.2018
 • Возрасен на дополнително легло - 35€ по лице на ден од 22.12-26.12.2017 и 02.01-01.04.2018, 60€ по лице на ден од 27.12-01.01.2018
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 150€, дете - 80€
 •  Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден


Боровец (до 1950 Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m, и наjстарo планиско одморалиште во Бугарија - постои од 1896 година, кога царот Фердинанд создава летна резиденциjа. На 73 km северно е Софија, на 83 km jугозападно е Благоевград, а на 125 jугоисточно е Пловдив. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец - 2369 m, откаде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот.