Врати се назад

HOTEL MURITE 4* - BANSKO

БУГАРИЈА / БАНСКО

Веб страна: http://murite.bg/
8

ЗГРАДА АЗАЛИА
01.12-21.12.12 / 06.03-15.04.18
22.12-28.12.17/ 02.01-13.01.18
29.12 - 01.01.2018
14.01 - 05.03.2018
1/2 СОБA (2+0)
23 €
31 €
48 €
29 €
1/1 СОБА
34 €
47 €
72 €
43 €
ЕДНОСПАЛЕН АПП (2+2)
26 €
35 €
55 €
32 €
ДВОСПАЛЕН АПП (4+2)
23 €
31 €
48 €
29 €
ЗГРАДА ОРХИДЕА
1/2 СОБА
19 €
28€
41€
25€
1/1 СОБА
29 €
41 €
56 €
38 €
ЕДНОСПАЛЕН АПП (2+2)
23 €
31 €
48 €
29 €
ДВОСПАЛЕН АПП (4+2)
19 €
28 €
41 €
25 €

 

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб
Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите во текот на целата година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна гледка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, како и можност за незаборавни кулинарски уживања.

Во склоп на хотелот има елегантен ресторан,лоби бар со камин,3 конферентни сали, паркинг, интернет во целиот
хотел, детско катче, дискотека.
СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, турска бања, фитнес,
масажи, арома терапии, козметички процедури.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15 % за резервација и уплата до 15.11.2017 (не важи за Нова Година)

10 % за резервација и уплата до 15.12.2017 (важи за Нова Година)

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-23.12.2017 и 14.01-15.04.2018 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)

*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено и новогодишна вечера.

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

 ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

 • ПОЛУПАНСИОН ( Појадок и вечера - шведска маса).
 • ТРАНСПОРТ ДО ЖИЧАРА ( По распоред).
 • ВНАТРЕШЕН БАЗЕН 
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Интернет
 • Паркинг

ДОПЛАТА ЗА ALL INCLUSIVE - ( РУЧЕК, УЖИНА, НЕОГРАНИЧЕНИ ПИЈАЛОЦИ ОД 10 - 22 часот).

 • Возрасен - 8евра
 • Дете - од 6-13,99 г. - 4евра 

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ :

 •  ДЕЦА ДО 5,99 ГОД. - БЕСПЛАТНО
 • Прво ДЕТЕ ОД  6 - 13,99 год. НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО ЕДНОСПАЛЕН АПП. - БЕСПЛАТНО
 • Второ ДЕТЕ ОД 6 - 13,99 год. НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО ЕДНОСПАЛЕН АПП. - 50 % ПОПУСТ
 • Дете од 2-13,99 год. НА РЕДОВНО ЛЕГЛО ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА - 50 % ПОПУСТ.
 • Возрасен на ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО  ВО ЕДНОСПАЛЕН АПП. -  30 % ПОПУСТ.
 • ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ДВОСПАЛЕН АПП. СЕ ПЛАЌААТ 4 ПОЛНИ СУМИ.

Доплата за НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА :

 • ВОЗРАСНИ - 70 ЕВРА
 • ДЕТЕ ОД  6- 13,99 год. - 35 ЕВРА 
 • РЕЗЕРВАЦИИТЕ БЕЗ ВЕЧЕРА СЕ НА БАРАЊЕ.

Доплата за ТУРИСТИЧКА ТАКСА ЗА ВОЗРАСНИ И ДЕЦА НАД 2 год. : 1 ЕВРО ПО ЛИЦЕ НА ДЕН. 

 Како главни обележја се неговите природни убавини преточени преку националниот парк, а не помалку значајни се и старите населби со традиционална архитектура, долгата традиција и историја преточени и дополнети со нови хотелски комплекси и инфраструктура. Сите овие обележја го прават Банско да биде еден од најпосакуваните и најпрестижните скијачки ресорти во Источна Европа.

Во градот има бројни менувачници, неколку поголеми маркети, повеќе продавници за сувенири и луѓе кои продаваат разноразни антиквитети на плоштадот , како и продавници за зимска опрема и облека.

Во однос на рекреативниот скијачки центар во Пирин, Банско лежи на надморска височина од 9625 м и располага со 17 скијачки патеки во должина од 75 км и 27 ски – лифтови. Највисока точка на ски – центарот е 2560 м, а најниската е 1000 м.