Врати се назад

HОТЕL GREEN WOOD - BANSKO 4*

БУГАРИЈА / БАНСКО

Веб страна: www.greenwood-hotel.com
8

Вид нa сместување
01.12-20.12.2017/ 01.03 -31.03.2017
15.01-28.02.2017
21.12-27.12.2017
28.12-01.01.2018
1/2 СТАНДАРДНА СОБА
19 €
21€
23€
54€
СТУДИО ( 2+2)
23€
25€
27€
55€
Едноспален апартман (2+2)
27€
29€
31€
59€
Двоспален апартман (4+2)
24€
26€
28€
59€

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб
Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот.
Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на
екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани.
Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг.
СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес,
масажи, арома терапии, козметички процедури.

Во цената е вклучено :

  • појадок,
  • транспорт до жичарница (по распоред),
  • користење на внатрешен базен,
  • сауна,
  • парна бањa,
  • фитнес, 
  • паркинг.

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен - 11€, дете - 7€

Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО : возрасен - 17€, дете од 4-13.99 год. - 11€ (појадок, ужина, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 11-23 часот)

Дополнителни услови :

▪ Дете до 3.99 год. на дополнително легло - бесплатно

▪ Прво дете од 4-13.99 год. на дополнително легло - бесплатно

▪ Второ дете од 4-13.99 год. на дополнително легло - 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло - 20% попуст

▪ Едно дете со 1 возрасен на редовно легло - 20% попуст од цената за двајца

▪ Две деца со 1 возрасен - двете деца плаќаат 50% од цената за возрасен

▪ Еднокреветна соба - 20% попуст од цената за двајца

▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 110€, дете - 40€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на деnКако главни обележја се неговите природни убавини преточени преку националниот парк, а не помалку значајни се и старите населби со традиционална архитектура, долгата традиција и историја преточени и дополнети со нови хотелски комплекси и инфраструктура. Сите овие обележја го прават Банско да биде еден од најпосакуваните и најпрестижните скијачки ресорти во Источна Европа.

Во градот има бројни менувачници, неколку поголеми маркети, повеќе продавници за сувенири и луѓе кои продаваат разноразни антиквитети на плоштадот , како и продавници за зимска опрема и облека.

Во однос на рекреативниот скијачки центар во Пирин, Банско лежи на надморска височина од 9625 м и располага со 17 скијачки патеки во должина од 75 км и 27 ски – лифтови. Највисока точка на ски – центарот е 2560 м, а најниската е 1000 м.