Врати се назад

VILA OKEANIS - FURKA

Грција / ФУРКА

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
1/4 АПП ниско приземје
1/4 АПАРТМАН
20.05. - 27.05.2017
7*
69
79
27.05-03.06.2017
7*
79
89
03.06 - 10.06.2017
7*
89
109
10.06 - 17.06.2017
7*
99
129
17.06 - 24.06.2017
7*
119
149
24.06 - 01.07.2017
7*
139
159
01.07 - 08.07.2017
7
300
340
08.07 - 15.07.2017
7
320
360
15.07 - 22.07.2017
7
340
380
22.07 - 29.07.2017
7
340
380
29.09 - 05.08.2017
7
340
380
05.08 - 12.08.2017
7
340
380
12.08 - 19.08.2017
7
320
360
19.08 - 26.08.2017
7
300
340
26.08 - 02.09.2017
7*
129
139
02.09 - 09.09.2017
7*
109
119
09.09 - 16.09.2017
7*
89
99
16.09 - 23.09.2017
7*
79
79
23.09 - 30.09.2017
7*
69
69

Вила ОКЕАНИС се наоѓа во мирниот дел на Фурка и на оддалеченост на околу 50 метри од градската плажа. Располага со 1/4 апартмани на кат и на ниско приземје, со пространи тераси. Сите апартмани се комплетно опремени со мебел, тоалет, мини кујна, ТВ и клима уред чие користење е бесплатно

НАПОМЕНА:   

 

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во трокреветно студио и апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 - 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).


     Градчето Фурка, веројатно за најголемиот број од туристите на Халкидики кои се прошетале долж двете страни на првиот крак, претставува едно од највпечатливите места кои ја дефинираат туристичка понуда на Касандра, со поглед кон заливот Термаикос и Солун. Иако не така експонирана, десната страна на Касандра (гледано кон морето) е сепак прекрасно дело на природата, која смело се поиграла со копното наспроти широчината на големиот залив и отвореното Егејско море. Градчето Фурка, како и многуте туристички места кои се нижат покрај оваа страна од првиот крак, е препознатливо по своите специфични географски карактеристики. Опкружено со пошумените страни на блиските ридови, положено покрај песочните плажи и синото море, ова место оддамна ги освоило своите први туристи. Добрата инфраструктура, организираните и квалитено изградени објекти за сместување, туристичките содржини на Фурка и ја дале карактеристиката за едно од најубавите места на десната страна од Касандpа.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди