Врати се назад

Hotel "AMMON GARDEN" 3* - PEFKOHORI

Грција / ПЕФКОХОРИ

8

ТЕРМИНИ
НОЌЕВАЊЕ
ПО ЛИЦЕ (ВВ)
+ Вечера - возрасни
+ Вечера - деца до 12год.
19.05 - 26.05.2018
7BB
70€
70€
40€
26.05 - 02.06.2018
7BB
90€
70€
40€
02.06 - 09.06.2018
7BB
125€
70€
40€
09.06-16.06.2018
7BB
155€
70€
40€
16.06 - 23.06.2018
7BB
180€
70€
40€
23.06 - 30.06.2018
7BB
205€
70€
40€
30.06 - 07.07.2018
7BB
235€
70€
40€
07.07 - 14.07.2018
7BB
255€
70€
40€
14.07 - 21.07.2018
7BB
280€
70€
40€
21.07 - 28.07.2018
7BB
280€
70€
40€
28.07 - 04.08.2018
7BB
280€
70€
40€
04.08 - 11.08.2018
7BB
280€
70€
40€
11.08 -18.08.2018
7BB
280€
70€
40€
18.08-25.08.2018
7BB
245€
70€
40€
25.08-01.09.2018
7BB
185€
70€
40€
01.09-08.09.2018
7BB
150€
70€
40€
08.09-15.09.2018
7BB
125€
70€
40€
15.09 - 22.09.2018
7BB
90€
70€
40€
22.09 - 29.09.2018
7BB
70€
70€
40€

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел "Ammon Garden". Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10м и 2,20м со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен). Хотелско сместување: Сместувачките капацитети се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина... Дозволено е сместување со домашни миленичиња. Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена. Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера - мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

 

 • НАПОМЕНА
 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • -  Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
 • -  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторан на сама плажа, со доплата по сопствен избор;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Baby cot - БЕСПЛАТНО, на барање;
 • -  Клима - БЕСПЛАТНА;
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.

 

 

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • -  Прво дете до 12 години - БЕСПЛАТНО;
 • -  Второ дете од 6-12 години - 50% попуст;
 • -  Трет возрасен - 40% попуст;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 1.00€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за вечера: 70€ за возрасни / 40€ за деца до 12 год. за цел престој;
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.

 

 

       Пефкохори се наоѓа на внатрешната страна на полуостровот Касандра, со прекрасен поглед на заливот Торонеос, а оддалечено е од Солун 107 км. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува ( пефко – борово дрво; хорио – село ).Комбинацијата на зеленило и мирисот на боровите и тиркизно синото море, секако ќе допринесат за вашиот одмор да биде како од бајките. Освен тоа, Пефкохори го красат преубва црква, стариот плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море, кое со првите вечерни часови потполно го меннува својот изглед. Тогаш станува центар на сите случувања, а за тоа допринесуваат и бројните таверни, рибни ресторани, пицерии и барови. Овде има се што може да ви затреба на вашиот одмор: бројни хотели, рент а кар агенции, супермаркети, продавници, амбуланта, аптека, пекара и пошта. За најмладите има салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено.Ако сакате да поминете одмор во кој ќе бидете ослободени од секојдневните обврски, да уживате во прекрасната песочна плажа, вкусот на грчката храна, мирисот на боровата шума, во звуците на морето, долги прошетки  тогаш Пефкохори е вашиот вистински избор.

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди