Врати се назад

INTER HOTEL SANDANSKI 4*

БУГАРИЈА / САНДАНСКИ

8

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
01.09 - 07.01.2017 BB
01.09 - 07.01.2017 BB

        Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација.

 

Во склоп на хотелот се наоѓа : лоби, балнео центар со програми за лекување, СПА центар со широка палета на разни третмани, фитнес сала, сауна, парна бања, солариум, 2 отворени и затворен базен со топла минерална вода, тениско игралиште, 3 конференциски сали со капацитет од 35 до 220 места, основен ресторан со капацитет 320 места, медитерански ресторан Ренесанса, механа Булгаре, слаткарница, отворен и затворен паркинг, продавница, фризерски салон, салон за убавина, интернет и во непосредна близина се градскиот парк и пешачка зона.

 

Вкупниот број на соби е 296, 205 стандард соби I , II , III и IV кат и 80 лукс соби V, VI и VII кат ( комплет реновирани соби, нов мебел, со туш кабини ). Собите располагаат со ТВ, минибар, тераса, интернет, телефон , бањарки и папучи.

 

Во цената Е вклучено:

  1. Појадок (шведска маса)
  2. Затворен базен со минерална вода 33 С – полуолимписки димензии
  3. Отворен базен со минерална вода 33 С
  4. Отворен термален базен со минерална вода 38 С
  5. Џакузи на отворено со минерална вода
  6. Сауна
  7. Парна бања
  8. Фитнес
  9. Безжичен интернет
  10. Паркинг
  11. Сеф на рецепција
  12. Туристичка такса 

 

 

 

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕР ХОТЕЛ САНДАНСКИ :

Сместување

Минимум

Максимум

 Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Студио СТАНДАРД

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Апартман ЛУКС

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Апартман ФЕМИЛИ

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.9 9г.

Цените се во € за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

 • Нокевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Лежалка и пешкир покрај базените
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса


НАПОМЕНА!
Хотелот не прима домашни миленици
Цените се во €, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд


СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)

Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)


УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

 1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
 2. Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
 3. Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалце од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 4. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
 5. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
 6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
 7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
 8. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
  За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

 

 

 

 Градот е познат по своите топли гео-термални извори поради кои Австријци кои се лечеле во Сандански го изградиле познатиот хотел „Сандански“