ЕСЕН НА ПЛАНИНА - БАНСКО - БУГАРИЈА »

                                                     БАНСКО                                         

 

Хотел Регнум 5*- Банско - Есен 2018

 

Вид на сместување

14.05-30.06.2018

02.09-30.11.2018

НП

ПП

Јуниор сјуит (2+0)

64€

78€

Едноспален апартман (2+2)

77€

91€

Двоспален апартман (4+2)

137€

164€

Доплата за апартман со поглед планина – 5€ за апп на ден

Доплата за лукс апартман – 10€ за апп на ден

Деца до 7.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Деца од 8-12.99 год. на дополнително легло

22€

24€

Возрасен на дополнително легло

32€

34€

 СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ :
– 5% попуст за престој од 3 ноќевања
– 7% попуст за престој од 4 ноќевања
– 10% попуст за престој од 5 ноќевања
– Бонус ноќевања – 7=6 / 14=12

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :
– НП – ноќевање со појадок | ПП – ноќевање со појадок и вечера
– Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
– Користење на “REGNUM AQUA PARK” (од 01.06-31.08 или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
– Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода
– Детски кат и анимација за деца
– Паркинг, интернет, сеф

Во цената не е вклучено :
– Туристичка такса 1 € на ден
– Патничко осигурување

 

Хотел Перун Лоџ 4* - Банско - Есен 2018

 

Цени валидни за период на престој : 01.07-30.11.2018

Вид на сместување

Полупансион

Студио (2+1)

23€

Едноспален апартман (2+2)

24€

• Прво дете до 11.99 год. на дополнително легло – бесплатно

• Второ дете до 11.99 год. на дополнително легло – доплата 8€

• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

 

Цените се во евра по лице и вклучуваат :
√ Ноќевање на база појадок и вечера
√ Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)
√ Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел Мурите 4* - Банско - Есен 2018

 

Цени за период на престој: 05.03.2018 – 30.11.2018 (не важат за празници)

Период на престој:

10.09.2018 – 30.11.2018

Број на ноќевања:

1 н.

2-3 н.

4-5 н.

6-7 н.

8-9 н.

Зграда АЗАЛИА – СЕ ВКЛУЧЕНО

Двокреветна соба (2+0)

32 €

28 €

27 €

26 €

25 €

Едноспален апартман (2+2)

34 €

31 €

30 €

29 €

28 €

Двоспален апартман (4+2)

34 €

31 €

28 €

27 €

26 €

Триспален апартман (6+2)

34 €

31 €

28 €

27 €

26 €

Зграда ОРХИДЕА – СЕ ВКЛУЧЕНО

Двокреветна соба (2+0)

29 €

27 €

26 €

25 €

24 €

Едноспален апартман (2+2)

31 €

30 €

29 €

28 €

25 €

Двоспален апартман (4+2)

31 €

28 €

27 €

26 €

25 €

Триспален апартман (6+2)

31 €

28 €

27 €

26 €

25 €

• За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

За престој од 7 и над 7 ноќевања – 1 ноќевање ГРАТИС. / За престој од 14 и над 14 ноќевања – 2 ноќевања ГРАТИС.

Услови за лица на дополнително легло:

  • Деца до 5.99 год. – БЕСПЛАТНО
  • Прво дете од 6-13.99 год.– БЕСПЛАТНО
  • Второ дете од 6-13.99 год.– 50% попуст
  • Возрасен – 25% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

  • √ Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено
  • ( појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чајод 10:00 до 22:00)
  • √  Користење на СПА Центар
  • (надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
  • √  Паркинг, интернет

Цената не вклучува :

– Туристичка такса 1 € по лице
– Патничко осигурување

 

Хотел Грин Вуд 4* - Банско - Лето, Есен 2018

Термин на престој →

01.09-30.11.2018

Вид на сместување ↓

1 ноќ.

Двокреветна соба (2+0)

28€

Студио (2+2)

31€

Едноспален апартман (2+2)

36€

Двоспален апартман (4+2)

31€

 

СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА за престој од 8 и над 8 ноќевања

(период на престој 01.04-30.11.2018)

Двокреветна соба (2+0)

27€

Студио (2+2)

30€

Едноспален апартман (2+2)

35€

Двоспален апартман (2+2)

32€

 

Дополнителни услови :
– Деца до 5.99 год. – бесплатно
– Прво дете од 6-13.99 год. на дополнтелно легло – бесплатно
– Второ дете од 6-13.99 год. на дополнтелно легло – 50% попуст
– Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :
√ Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО–појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.
√ Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес)
√ Детски кат
√ Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден