ВЕЛИГДЕН 2019 - БАНСКО, БОРОВЕЦ

 • Casa Karina
 • Festa Winter Palace
 • Festa Chamkoria
 • Astera Bansko
 • Park Hotel Gardenia
 • Saint George Ski and Holiday
 • Maria Antoaneta Residence

Casa Karina 4* - Банско

Период: 25.04 – 02.05.2019

Тип на соба

Празнични пакети на база на се вклучено

3-дневен

4-дневен

5-дневен

Двокреветна соба

1 лице

118 eur

153 eur

183 eur

Студио

1 лице

118 eur

153 eur

183 eur

Студио лукс

1 лице

133 eur

175 eur

210 eur

Апартман со една спална соба

1 лице

126 eur

163 eur

196 eur

Апартман со две спални соби

1 лице

126 eur

163 eur

196 eur

Еднокреветна соба

178 eur

230 eur

275 eur

Возрасен на дополнително легло

95 eur

124 eur

148 eur

Дете 6-11,99 год. на дополнително легло

72 eur

92 eur

110 eur

Дете 6-11,99 год. на редовно легло

78 eur

100 eur

119 eur

Дете до 5,99 год. на дополнително легло

Бесплатно

Резервации / Анулации

15 дена / 8 дена

 

Објавените цени се по лице, за соодветниот пакет и вклучуваат: соодветен број на ноќевања, исхрана на база на се вклучено, празничен Велигденски ручек, користење на: базен, сауна, парна бања, фитнес центар, безжичен интернет низ територијата на целиот хотел, детско катче со анимации, хотелско осигурување, туристичка такса.

 

Дополнителни услови:

 • Храната и пијалоците по програмата Се Вклучено се валидни само за основниот ресторан во хотелот и не важат за лоби барот и летната градина
 • При помалку од 20 лица сместени во хотелот, храната е по однапред одбрано мени
 • Увезените пијалови и кафе еспресо, се доплаќаат дополнително според менито
 • Програмата Се Вклучено започнува со попладневна ужина и завршува со ручек
 • Храната и пијалоците од програмата Се Вклучено, неможат да се изнесуваат надвор од територијата на ресторанот
 • Лица до 18 год. немаат право на алкохолни пијалоци
 • Сместувањето е после 14:00 часот, а напуштањето до 12:00 часот

 

Услуги со дополнително плаќање:

 • Подземен паркинг со видео обезбедување со ограничен број на места – 10 лева за 24 часа
 • Користење на бањарки 5 лева за целиот престој – со депозит од 30 лева
 • Домашно милениче до 5 килограми – 10 лева на ден
 • Бебешко креветче со предходна најава – 5 лева на ден

 

Капацитет:

Вид на сместување

Минимален

Максимален

Двокреветна соба

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. на редовно легло

2 возрасни + 2 деца до 12 год.

2 возрасни + 1 возрасен

Студио

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. на редовно легло

2 возрасни + 1 дете до 4 год.

Студио лукс

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. на редовно легло

2 возрасни + 2 деца до 12 год.

2 возрасни + 1 возрасен

Апартман со една спална соба

2 возрасни

2 возрасни + 1 возрасен

2 возрасни + 2 деца до 12 год.

Апартман со две спални соби

4 возрасни

3 возрасни – 1 дете 6-11,99 год. на редовно легло

4 возрасни + 1 возрасен

4 возрасни + 2 деца до 12 год.

 

 

 

FESTA WINTER PALACE 5* - Боровец

Период на сместување: 25.04-01.05.2019 и 03.05-06.05.2019

163 евра по лице, за 3 ноќевања на база на полупансион, во двокреветна соба

215 евра по лице, за 3 ноќевања на база на полупансион, во еднокреветна соба

Доплати:

33 евра по лице, доплата за сместување во студио, за 3 ноќевања

50 евра по лице, за сместување во апартман за 3 ноќевања

39 евра по лице, на ден, за дополнително ноќевање на база на полупансион

Минимално сместување во студио и апартман е 2 возрасни лица

 

Услуги вклучени во пакетната цена:

 • Тематичен ручек на база на шведска маса за Велигден на 28.04
 • Тематичен ручек на база на шведска маса на Ѓурѓовден на 06.05
 • Празнична анимација за децата со игри и конкурси
 • Водена гимнастика
 • Јога
 • Внатрешен затоплен базен, сауна и парна бања
 • Соба за релаксирање
 • Фитнес центар
 • Безжичен интернет во собите и општите простории
 • Караоке вечера во ноќниот бар со вклучен 1 пијалок на датите 28.04 и 06.05
 • 15% попуст од цените на терапиите во Велнес центарот во хотелот
 • Доплата 1 евро туристичка такса, по лице, на ден

Попусти:

 • Дете 2-12,99год. на редовно легло во двокреветна соба со еден возрасен – 50%
 • 1во дете 2-12,99год. на дополнително легло во двокреветна соба, студио или апартман со две возрасни лица – 100%
 • 2ро дете 2-12,99год. на дополнително легло во студио или апартман со две возрасни – 50%
 • Возрасен на дополнително легло, студио или апартман – 30%
 • 15% попуст за резервации направени до 28.02.2019

 

 

 

FESTA CHAMKORIA 4* - Боровец

Период на сместување: 25.04-07.05.2019

Двокреветна соба – 32 евра по лице, на ден, на база на Се Вклучено Лајт

Студио /мин.сместување 2 возрасни/ - 36 евра по лице, на ден, на база на Се Вклучено Лајт

Апартман /мин.сместување 2 возрасни/ - 39 евра по лице, на ден, на база на Се Вклучено Лајт

Еднокреветна соба – 50 евра, по лице, на ден, на база на Се Вклучено Лајт

 

Дополнителни услуги вклучени во цената:

 • Тематичен ручек на база на шведска маса за Велигден на 28.04
 • Тематичен ручек на база на шведска маса на Ѓурѓовден на 06.05
 • Анимација за децата
 • Внатрешен затоплен базен, сауна и парна бања
 • Соба за релаксирање
 • Фитнес центар
 • Паркинг
 • Безжичен интернет во собите и општите простории
 • 15 минути терапии по избор во Велнес центарот во хотелот
 • Доплата 1 евро туристичка такса, по лице, на ден

Попусти:

 • Дете 2-12,99год. на редовно легло во двокреветна соба со еден возрасен – 50%
 • 1во дете 2-12,99год. на дополнително легло во двокреветна соба, студио или апартман со две возрасни лица – 100%
 • 2ро дете 2-12,99год. на дополнително легло во студио или апартман со две возрасни – 50%
 • Возрасен на дополнително легло, студио или апартман – 30%
 • 10% попуст резервации направени до 28.02.2019
 • Минимум престој 3 ноќевања

Опис на Се Вклучено Лајт

 • Појадок + кафе, чај, млеко, какао, сокови, вода
 • Ручек + сокови, вода, вино во чаши, пиво
 • Ужина + кафе, млеко, чај, какао, сокови, вода, соленки и слатки
 • Вечера + сокови, вода, вино во чаши, пиво

 

 

 

ASTERA BANSKO 4* - Банско

Двокреветна соба

108 евра по лице, за 3 ноќевања на база на полупансион

125 евра по лице, за 4 ноќевања на база на полупансион

Апартман со една спална соба

158 евра по лице, за 3 ноќевања на база на полупансион

192 евра по лице, за 4 ноќевања на база на полупансион

 

Во цените е вклучено:

 • Ноќевање, појадок и вечера
 • Празничен Велигденски ручек
 • Користење на сите услуги на Аква паркот (базени, џакузи, сауна, турска бања, фитнес центар)
 • Паркинг
 • 5% попуст за резервации и целосно плаќање до 28.02.2019
 • Туристичка такса 1 евро по лице, на ден

Услуги со дополнително плаќање:

 • Услугите во Спа и Велнес центарот
 • Куглање
 • Конференциски центар со капацитет до 250места
 • Билијард, пинг-понг, наем на ски опрема

Попусти:

 • Деца до 2,99год. се сместуваат бесплатно
 • Деца 2-12,99год. се сместуваат според следниве услови:

Попусти

1во дете

2ро дете

2возр.+1дете

100%

-

1возр.+2деца

50%

50%

1возр.+1дете

50%

-

2возр.+2деца

100%

50%

4возр.+2деца

100%

50%

Возрасен на дополнително легло – 30%

 

 

 

PARK HOTEL GARDENIA 4* - Банско

26.04 – 29.04.2019

Тип на сместување

Ноќевање со појадок

Полупансион

Двокреветна економи соба

148

172

Двокреветна стандардна соба

157

180

Двокреветна стандардна соба со балкон

171

195

Луксузна соба

203

227

Претседателски апартман

245

269

Цените се дадени во евра, во тотал за две возрасни лица и едно дете до 6 години

 

Во цените е вклучено:

 • 3 ноќевања
 • Изхрана според избраната база
 • Специјална Велигденска вечера на 28.04.2019 со богата празнична програма
 • Интернет, мини сеф во собите
 • Користење на спа центарот (базен, џакузи, сауна, парна бања)
 • Конкурс за деца за бојадисување на јајва
 • Велигденски подароци за сите деца
 • Забава со ДЈ и фолклорна програма на 28.04.2019

Попусти и други доплати:

 • Прво дете до 6 години со две возрасни лица, бесплатно
 • Второ дете до 6 години, 50% попуст од цената за возрасен
 • Дете 6-11,99 години, 35% попуст од цената за возрасен
 • Еднокреветно сместување, 20% попуст од цената за собата
 • Возрасен сместен на дополнително легло, 30% попуст од цената за редовно легло

 

 

 

SAINT GEORGE SKI AND HOLIDAY - Банско

26.04 - 29.04.2019

Двокреветна соба

29

Цената е дадена во евра, по лице, на ден и е валидна за минимум 3 ноќи сместување, на база на полупансион

Дете до 5.99год.

Бесплатно

Дете 6-11.99год. на дополнително легло

11

Возрасен на дополнително легло

22

*Максимум сместување во двокреветна соба – 2 возрасни лица

**Максимум сместување во студио – 2+1 дете до 5.99год.

***Минимум сместување во апартман со една спална соба – 2 возрасни. Максимум сместување во апартман – 2+2; 4+0

-          Дете на редовно легло со еден возрасен во двокреветна соба или студио – 50% попуст

-          Еднокреветна соба во двокреветна соба или студио – 70% од вкупната сума за собата

-          Доплата за студио – 6 евра на ден

-          Доплата за апартман – 11 евра на ден

Задолжителна доплата за ручек за Велигден – 10 евра возрасен и 5 евра за дете

Во пакетот е вклучено:

-          Сместување на база на полупансион

-          Користење на внатрешен базен, финска сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, интернет, детско катче и туристичка такса

 

 

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 4* - Банско

23.04 – 08.05.2019

Пакет цена: 3 ноќевања на база на полупансион плус – 72 евра

Пакет цена: 4 ноќевања на база на полупансион плус – 93 евра

Пакет цена: 3 ноќевања на база на се вклучено – 95 евра

Пакет цена: 4 ноќевања на база на се вклучено – 120 евра

Цените се дадени по лице, за сместување во двокреветна соба, студио или апартман, и вклучуваат:

-          Соодветен број на ноќевања

-          Користење на спа зоната (сауна, парна бања, внатрешен затоплен базен), фитнес центар, интернет, паркинг (во согласност со слободните капацитети)

Полупансион плус: појадок со кафе, чај и сок, и вечера со неограничено користење на пиво, бело и црвено вино

Се вклучено: појадок со кафе, чај и сок, ручек со неограничено користење на пиво, бело и црвено вино, и вечера со неограничено користење на пиво, бело и црвено вино

Доплати:

-          Дете до 5.99год. – Бесплатно

-          Дете 6-11.99год. на дополнително легло – 50% од цената на пакетот

-          Дете 0-11.99год. на редовно легло – нема попуст

-          Возрасен на дополнително легло – плаќа 70% од цената на пакетот

-          Доплата за еднокреветна соба -  22 евра на ден на база на полупансион плус; и 28 евра на база на се вклучено

-          Доплата за апартман – 22 евра на ден

-          Домашно милениче – 5 евра на ден

-          Наем на пешкири за спа центарот – 5 лева (со депозит од 20 лева)

-          Наем на бањарки – 10 лева (со депозит од 30 лева)

-          Детско креветче – 5 лева на ден