ВЕЛИГДЕН 2019 - БАНСКО

 

Casa Karina 4* - Банско

Период: 25.04 – 02.05.2019

Тип на соба

Празнични пакети на база на се вклучено

3-дневен

4-дневен

5-дневен

Двокреветна соба

1 лице

118 eur

153 eur

183 eur

Студио

1 лице

118 eur

153 eur

183 eur

Студио лукс

1 лице

133 eur

175 eur

210 eur

Апартман со една спална соба

1 лице

126 eur

163 eur

196 eur

Апартман со две спални соби

1 лице

126 eur

163 eur

196 eur

Еднокреветна соба

178 eur

230 eur

275 eur

Возрасен на дополнително легло

95 eur

124 eur

148 eur

Дете 6-11,99 год. на дополнително легло

72 eur

92 eur

110 eur

Дете 6-11,99 год. на редовно легло

78 eur

100 eur

119 eur

Дете до 5,99 год. на дополнително легло

Бесплатно

Резервации / Анулации

15 дена / 8 дена

 

Објавените цени се по лице, за соодветниот пакет и вклучуваат: соодветен број на ноќевања, исхрана на база на се вклучено, празничен Велигденски ручек, користење на: базен, сауна, парна бања, фитнес центар, безжичен интернет низ територијата на целиот хотел, детско катче со анимации, хотелско осигурување, туристичка такса.

 

Дополнителни услови:

 • Храната и пијалоците по програмата Се Вклучено се валидни само за основниот ресторан во хотелот и не важат за лоби барот и летната градина
 • При помалку од 20 лица сместени во хотелот, храната е по однапред одбрано мени
 • Увезените пијалови и кафе еспресо, се доплаќаат дополнително според менито
 • Програмата Се Вклучено започнува со попладневна ужина и завршува со ручек
 • Храната и пијалоците од програмата Се Вклучено, неможат да се изнесуваат надвор од територијата на ресторанот
 • Лица до 18 год. немаат право на алкохолни пијалоци
 • Сместувањето е после 14:00 часот, а напуштањето до 12:00 часот

 

Услуги со дополнително плаќање:

 • Подземен паркинг со видео обезбедување со ограничен број на места – 10 лева за 24 часа
 • Користење на бањарки 5 лева за целиот престој – со депозит од 30 лева
 • Домашно милениче до 5 килограми – 10 лева на ден
 • Бебешко креветче со предходна најава – 5 лева на ден

 

Капацитет:

Вид на сместување

Минимален

Максимален

Двокреветна соба

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. на редовно легло

2 возрасни + 2 деца до 12 год.

2 возрасни + 1 возрасен

Студио

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. на редовно легло

2 возрасни + 1 дете до 4 год.

Студио лукс

2 возрасни

1 возрасен + 1 дете 6-11,99 год. на редовно легло

2 возрасни + 2 деца до 12 год.

2 возрасни + 1 возрасен

Апартман со една спална соба

2 возрасни

2 возрасни + 1 возрасен

2 возрасни + 2 деца до 12 год.

Апартман со две спални соби

4 возрасни

3 возрасни – 1 дете 6-11,99 год. на редовно легло

4 возрасни + 1 возрасен

4 возрасни + 2 деца до 12 год.