РИМСКА БАЊА - С. БАЊА

РИМСКА БАЊА – С. БАЊА

03.09 – 20.12.2018

 

Викенд денови

1 полупансион

Викенд денови

Полупансион, со попуст

Работни денови

полупансион

Еднокреветна соба со балкон (за 1 лице)

55

40

35

Еднокреветна соба без балкон (за 1 лице)

52

37

31

Двокреветна соба со балкон (за 2 лица)

85

63

54

Двокреветна соба без балкон (за 2 лица)

81

58

49

Студио со балкон (за 2 лица)

91

68

58

Студио без балкон (за 2 лица)

85

64

54

Апартман со балкон (за 2 лица)

98

74

63

Апартман без балкон (за 2 лица)

94

68

58

Апартман лукс со балкон (за 4 лица)

153

116

99

Апартман лукс без балкон (за 4 лица)

146

109

93

Дополнително легло за возрасен

30

23

20

Дополнително легло за дете 4-12год. во соба/студио/апартман лукс

20

15

13

Дополнително легло за дете 4-12год. во апартман

12

9

8

 

 • Работни денови – ноќевања од недела до четврток вклучително
 • Викенд денови – ноќевања во петок и сабота вечер, и официјални празници
 • Цените со попуст за викенд деновите, се валидни за 2 и повеќе ноќевања
 • Дополнителното легло е кауч на развлекување или фотеља

Цените се дадени по вечер за соодветното сместување и вклучуваат:

 • Ноќевање
 • Појадок на база на шведска маса
 • Вечера на база на шведска маса или мени, без пијалоци
 • Користење на термалниот СПА центар од 09:00 до 20:00 часот: два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата +310С и +350С, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, јапонска бања, ледена соба, фитнес центар, зона за релаксирање
 • Користење на комбинираниот спортски терен (тенис, кошарка, фудбал)
 • Интернет низ целиот хотел
 • Сеф за лаптоп во секоја соба
 • Бебешко креветче во собата и столица за бебе во ресторанот (согласно залихите)
 • Паркинг со видео набљудување
 • Туристичка такса

 

 • Деца до 4год. на дополнително легло се сместуваат бесплатно
 • Деца до 12год. на редовно легло ја плаќаат цената за возрасен
 • На деца до 12год. не им следуваат бањарки
 • Сместување во собите е после 14:00 часот, а напуштањето на собите е до 12:00 часот
 • Рано сместување – доколку има слободни соби. Сместувањето е од 08:00-14:00 часот и се плаќа 50% од цената за ноќевање, а за сместување пред 08:00 часот се плаќа цената за цело ноќевање
 • Касно ослободување на собите – доколку има слободни соби. Ослободувањето на собите од 12:00-18:00 часот, се плаќа 50% од цената за ноќевање. После 18:00 часот се плаќа цената за цело ноќевање
 • Топки, ракети за тенис – согласно ценовникот во хотелот

 

РИМСКА БАЊА – С. БАЊА

21.12 – 28.02.2018

 

Викенд денови

полупансион

Работни денови

полупансион

Еднокреветна соба со балкон (за 1 лице)

59

53

Еднокреветна соба без балкон (за 1 лице)

57

52

Двокреветна соба со балкон (за 2 лица)

94

85

Двокреветна соба без балкон (за 2 лица)

89

80

Студио со балкон (за 2 лица)

99

89

Студио без балкон (за 2 лица)

94

85

Апартман со балкон (за 2 лица)

109

98

Апартман без балкон (за 2 лица)

104

94

Апартман лукс со балкон (за 4 лица)

168

153

Апартман лукс без балкон (за 4 лица)

159

144

Дополнително легло за возрасен

33

29

Дополнително легло за дете 4-12год. во соба/студио/апартман лукс

22

20

Дополнително легло за дете 4-12год. во апартман

15

14

 

 • Цените не се валидни за периодот - 28.12.2018-01.01.2019
 • На 24-25.12.2018, сместувањето ќе биде по цената за викенд денови