8-МИ ДЕКЕМВРИ - ОРГАНИЗИРАНО ПАТУВАЊЕ БАНСКО »

 

ВИКЕНД ВО БАНСКО

08.12-10.12.2017

ROYAL BANSKO APARTHOTEL 

 http://royalbansko.com/spa/

Royal Bansko се наоѓа на околу 750 метри од почетната станица на гондолата и околу 350 метри од ски-патот.

Услуги и забава: Спа центар (затворен базен, сауна, парна бања, фитнес); ресторан, лоби бар; паркинг; тенис на терен, билјард; пинг-понг!

Соби: Објектот располага со апартман со една спална, две спални и студио.

Опис на програмата:

 • 1 ден : 08.12.2017 (Петок)Состанок и поаѓање на групата во раните утрински часови. Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности. Ноќевање.
  Инфо за прв ден: За време на првиот ден патниците може да ги користат „Спа центарот“, „Базенот“, „Фитнес салата“, „Салата за спортски активности“.
 • 2 ден : 09.12.2017 (Сабота)Ден за слободни активности и индивидуални прошетки. Ноќевања
  Инфо за втор ден: За време на вториот ден патниците може слободно да ги користат „Спа центарот“, „Базенот“, „Фитнес салата“, „Салата за спортски активности“.
 • 3 ден : 10.12.2017 (Недела) Слободни активности и припрема за заминување. Напуштање на хотелите. Поаѓање кон Македонија со попатни паузи. Пристигнување во вечерните часови.
  Инфо за трет ден: За време на третиот ден патниците може слободно да ги користат „Спа центарот“, „Базенот“, „Фитнес салата“, „Салата за спортски активности“ (во ограничено време).

Цената на аранжманот изнесува:

75 ЕВРА ПО ЛИЦЕ:  HB (ПОЈАДОК+ВЕЧЕРА)+ ПРЕВОЗ+ВОДИЧ 

71 ЕВРО ПО ЛИЦЕ: BB (Само појадок)+ ПРЕВОЗ+ВОДИЧ

Напомена:

 • Доручекот и вечерата се на база на шведска маса со вклучен пијалок (вода, сок, чај, кафе)
 • Цената на аранжманот не вклучува: Патничко осигурување!