» НОВА ГОДИНА - БЕЛГРАД »»

1 ден  30.12.2017                           Скопје    -    Куманово – Белград
Состанок на групата во 02:00 часот. Патувањето води преку граничен премин Табановце со Царински формалности и  попатно планирана пауза по договор.  Пристигнување во Белград во утринските часови. Се посетува еден од најпосетените и најпознатите трговски центри во Србија, Delta City.  Пристигнувањe во хотелот во попладневните часови. Слободно време за индивидуална прошетка, Вечерта можност за посета на еден од најдобрите клубови Dionis. Враќање во хотел. Ноќевање.

 

2 ден 31.12.2017                                          Белград
Појадок. После  појадокот следува прошетка со локален туристички водич на Калемегдан , најпознатата улица Кнез Михајлова и Скадарлија , слободно време за ручек и индивидуални активности .Во попладневните часови се упатуваме во хотелот ,одмор и припрема за  дочек на Новата 2018 во еден од најактуелните сплавови “Кафана на води“. Ноќевање.

 

3 ден 01.01.2018                   Белград - Куманово - Скопје

Доцен појадок. Одјавување од хотелот. Поаѓање за Куманово со попатни паузи за одмор по договор, пасошка и царинска контрола .

Цена по лице  :   99 евра /6140 денари

За уплата до 15.11.2017:  89 евра /5520 денари.

Во цената Е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус на наведена релација.
  • Сместување на база 2 ноќевањa со појадок во хотел 1000 ружа   http://www.1000ruza.com/.
  • Организација и реализација на аранжманот.
  • Пратител од агенција.
  • Влезница за клуб DIonis (30.12.2017).

Во цената НЕ e вклучено:

  • Патничко осигурување.
  • Факултативен дочек на Новата 2018 на сплавот ,, Кафана на води''.

 

НАПОМЕНИ:
За реализација на програмата потребен е минимален број од 40 патници, во спротивно агенцијата го задржува правото на измена на цената или аранжманот да го сторнира, со известување на патниците минимум 5 дена пред датата на поаѓање, со што агенцијата не сноси никаква одговорност..
Агенцијата не е надлежна да ја цени исправноста на патните документи на патниците....
За ова патување важат Општите услови за патување на СКТМ во согласност со Законот за туристичка дејност и Законот за облигациони односи на Република Македонија. 
Аранжманот може да претрпи промени во зависност од условите.