ХУРГАДА ЕГИПЕТ ЈУНИ 11.06.2019 И 18.06.2019

Цени по лице за резервации oд 10.04.2019 до 15.04.2019 со уплата од минимум 50% (комплет доплата 14 дена пред поаѓање).

 

 

Хотел

 

Цена по лице:

 

Sunny Days El Palacio 4*

 

299 €

 

King Tut Resort 3*

 

299 €

 

Amwaj Blue Beach 5*

 

299 €

 

Marlin Inn Azur Resort 4*

 

299 €

 

Sea Gull Resort 4* 

 

299 €

 

Bella Vista Hotel 4*

 

399 €

 

Aqua Vista Hotel 4*

 

359 €

 

Albatros Aqua Park 4*

 

379 €

 

Mercure Hurghada Hotel 4* 

 

379 €

 

Prima Life Makadi Resort 5*

 

399 €

 

Bellevue El Gouna 4*

 

429 €

 

Steigenberger Aqua Maqic 5*

 

449 €

 

Albatros Citadel Resort 5*

 

529 €

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

* 6 ноќевања во одбраниот хотел на наведената услуга. 
* Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со чекиран багаж до 20кг
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
* Организација на аранжманот и асистенција на пристигнување во Хургада. 


ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА

* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (25еур за бебе до 1.99 год) 
* Патничко здравствено осигурување 
* Влезна виза за Египет - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6 месеци.
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување). 
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ ХУРГАДА 2019

*Цени за факултативни излети Хургада 2019

*Ценовник на факултативни излети Хургада 2019

Excursion rates for  Summer 2019

 Excursion Name

 Adult price  

 CHILDREN PRICE

 FROM 6-11.99y

 Cairo over day

 80 Euro

 42,5 Euro

 Cairo over day by plane 

 275 Euro

 255 Euro

 Luxor over day

 80 Euro

 42,5 Euro

 City Tour

 20 Euro

 12,5 Euro

 SUBMARINE

 45 Euro

 25 Euro

 GIFTUN ISLAND

 30 Euro

 17,5 Euro

 DISCOVRY SAFARI

 40 Euro

 22,5 Euro

 PARADISE ISLAND

 45 Euro

 25 Euro

 Jeep safari

 30 Euro

 17,5 Euro

 DOLPHIN WORLD

 30 Euro

 17,5 Euro

 SHARM EL NAGA

 45 Euro

 25 Euro

 DIVING INTRO

 55 Euro

   N/A

 DIVING 1 DAY

 45 Euro

   N/A

 DIVING 3 DAYS

 120 Euro

   N/A

 GRAND AQUARUN

 40 Euro

 22,5 Euro

 SEA SCOPE

 40 Euro

 22,5 Euro

Напомени: Цените на факултативните излети може да се променат доколку дојде до промена на влезници, поскапување на горивото...