ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Интерхотел Сандански е најголемиот медицински центар за балнеологија и рехабилитација на Балканот и е сместен во самиот центар на градот на главната пешачка улица.

Редовен Ценовник

капацитет петок и сабота недела-четврток 7+ ноќи
SGL standard (еднокреветна стандард соба)
1adl 60 € 48 € 46 €
SGL lux (еднокреветна лукс соба)
1adl 66 € 54 € 50 €
DBL standard (двокреветна стандард соба)
2adl 76 € 60 € 59 €
2adl+chd (0-3,99) 76 € 60 € 59 €
2adl+chd (4-11,99) 88 € 70 € 69 €
2adl+chd (12-15,99) 104 € 83 € 81 €
DBL lux (двокреветна лукс соба)
2adl 86 € 69 € 66 €
2adl+chd (0-3,99) 86 € 69 € 66 €
2adl+chd (4-11,99) 98 € 79 € 76 €
2adl+chd (12-15,99) 114 € 92 € 88 €
Studio (студио)
2adl 124 € 100 € 96 €
2adl+chd (0-3,99) 124 € 100 € 96 €
2adl+chd (4-11,99) 124 € 100 € 96 €
2adl+chd (12-15,99) 152 € 123 € 118 €
3adl 152 € 123 € 118 €
3adl+chd (12-15,99) 180 € 146 € 140 €
4adl 180 € 146 € 140 €
APP lux (апартман лукс)
2adl 140 € 112 € 108 €
2adl+chd (0-3,99) 140 € 112 € 108 €
2adl+chd (4-11,99) 140 € 112 € 108 €
2adl+chd (12-15,99) 168 € 135 € 130 €
3adl 168 € 135 € 130 €

 

Цените се во €  a плаќањето е во денари, 1€ = 62 денари.Цените не важат за празници, семинари…..

Легенда: adl–возрасен, chd–дете,
Доплата: вечера 12€ – возрасен, 7€ – дете 4-11,99 Дел од стандард собите на II кат се без клима

Сместување по 14:00 ч. (локално време)

Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Стандардните соби се на I-II-III-IV кат.
Лукс собите се наоѓаат на V-VI-VII кат.
Големината на SGL и DBL собите е 25м2.

 

 

Во цената е вклучено:
 Ноќевање со појадок
 Користење на СПА центар:

 Сауна,

 Парна бања,

 Фитнес,
 Затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 Отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 Отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 Бањарки,
 Лежалка и пешкир покрај базените,
 Безжичен интернет во целиот хотел,
 Паркинг,
 Сеф на рецепција,
 Детско катче,
 Туристичка такса,

Ценовникот не важи за семинари, конгреси и за дати: 21.12-26.12.2018 г. и 28.12.18-01.01.19 г.

 

Сместување

Минимум

Максимум

 Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Студио СТАНДАРД

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Апартман ЛУКС

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 

 

СМЕСТУВАЊЕ

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби,.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.

Спецификација на соби:
17 АПП лукс.
06 Студио)
82   Двокреветни соби Лукс
180 Двокреветни соби Стандардни .

Во собите:
кабловска ТВ, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.


DBL – двокреветна стандард
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебе креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99
*можност за connect соби (две соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот


DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебе креветче (нов мебел, 5-7 кат)
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99


STD – студио стандард
Спална со еден брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебе креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год


APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебе креветче, две купатила (5-7 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ

Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.
Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот.
На само 40 км од Македонската граница.
Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината.
Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….
Интерхотел Сандански може да ги задоволи најпребирливите вкусови на најголемите гастрономи.
Во комплексот се лоцирани три ресторани, лоби бар, базен бар, тениско кафуле и пица бар.
Ресторанот “Сандански”е најголемиот ресторан во градот Сандански со капацитет од 320 седишта а има и има голема тераса
Медитерански ресторан “Ренесанса” е декориран во медитерански стил. Токму ова е местото каде што можете да уживате во национални и интернационални на јадења, кои се своевидна уникатна мешавина од типичните за регионот специјалитети со вкус на медитеранска кујна.
Таверната “Булгари”е местото каде што ќе го почувствувате автентичниот дух на минатите времиња. Местото е во типичен стил изградена само од дрво и камен. Механата е опремена како автентична куќа, во која не му недостасува дури и традиционалниот тревни двоснежен тревник и врела ракија. Овде можете да го допрете минатото и да го вкусите вкусот на традиционалната бугарска кујна со јадења од стари рецепти со локални вина.
Лоби барот на хотелот нуди пријатна атмосфера. Ова е местото каде што можете да ги сретнете првите сончеви зраци со утринско кафе или да уживате во прекрасниот зајдисонце со некој близок и омилен пијалок. Комбинацијата на освежителен коктел и убава компанија до минералните базени ќе го стави крајниот бар на вашата слика во целосна блаженство и релаксација.
Бар-базен на Интерхотел Сандански нуди тонизирачки пијалоци, свежо цедени сокови и свежо коктели, со кои можете распуштен по SPA терапија или спортски тренинг.

Овај хотел е најголемиот балнео и СПА комплекс во југозападна Бугарија.
Вгнезден во прегратките на величествената Пирин планина, хотелот е лоциран во центарот на Сандански и се наоѓа во непосредна близина на градскиот парк и главната улица.
На територијата на Интерхотел Сандански се наоѓа еден од најголемите медицински центри за балнеолечење и рехабилитација.
За љубителите на целосна релаксација Интерхотел Сандански располага и со модерен СПА центар, благодарение на чудните својства на водата.
За најмалите гости хотелот се погрижил да имаат забава во современо декорирано детско катче, во кое ги очекуваат насмеан, грижлив и забавен аниматор.
Хотелот ниди интернет зона, бесплатен паркинг и гаража, фризерски и козметички салон, бутик продавница, три конференциски сали со капацитет од 20 до 250 места, кои располагаат со целосна техничка опрема за спроведување на совршена работна конференција, когрес, семинар или работилница.

Хотелски содржини:

Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C,
Надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C
Внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C,
Сауна,
Парна бања,
Фитнес сала,
Бесплатен безжичен интернет во хотелот,
3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна,
Кафе скаткарница,
Лоби бар,
Бар до базенот,
Игротека за деца,
Продавница/бутик,
Салон за убавина,
Фризерски салон,
Паркинг,

Услови на хотелот

ВАЖИ ЗА ТУРИСТИЧКА АГЕНЦИЈА И ЗА ГОСТИНОТ:

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.

Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалку од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.