ORLOVETS 5* - PAMPOROVO

 

 Orlovetz 5* - Пампорово
www.hotelorlovetz.com

 

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 03.01-20.04.2019

 

Цените се по лице за 1 ноќевање

01.12-28.12.2018

05.01-03.03.2019

29.12-04.2019

 

Вид на сместување

04.03–20.04.2019

 

 

Двокреветна соба – НП

2+1

35.00 €

40.00 €

60.00 €

 

Двокреветна соба – ПП

2+1

41.00 €

46.00 €

66.00 €

 

НП – ноќевање со појадок | ПП – појадок и вечера

 

Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, интернет, паркинг, транспорт до ски лифт (по распоред).

 

Дополнителни услови :
 Дете до 4.99 год. – бесплатно
 Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
 Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 25% попуст
 Доплата за еднокреветна соба – 20€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 65€, дете (2-11.99 год.) – 40€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден