MPM SPORT 4* - BANSKO

MPM SPORT 4*

http://www.mpmhotels.bg/eng/

28.12-04.01

05.01-11.01

21.12-27.12; 12.01-08.03

01.12-20.12; 09.03-15.04

Попуст за рана резервација:

За резервации направени до 15.12.2018:

15% попуст за престој во периодот: 09.12-22.12.2018

10% попуст за престој во периодот: 03.01-16.01.2019

Минимум престој: 3 ноќи

Попустот не е ретроактивен и се комбинира со дневните попусти 

 

Дневни попусти:

14=12; 7=6 за пристигнувања до 21.12 и пристигнувања после 15.03

DBL EXECUTIVE

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

SGL

155

133

87

78

 1AD+1CH

136

117

93

78

 1AD+2CH

153

133

110

94

 2AD

155

133

107

89

 2AD+1CH

172

150

123

105

 3AD

214

183

147

122

DBL DELUXE

SGL

184

160

93

81

 1AD+1CH

161

140

105

84

 1AD+2CH

178

157

122

100

 1AD+3CH

195

173

138

117

 2AD

184

160

120

95

 2AD+1CH

201

176

137

112

 2AD+2CH

218

193

153

129

 3AD

253

220

165

131

 3AD+1CH

270

236

181

148

 4AD

322

280

210

167

ONE BEDROOM APARTMENT

SGL

244

210

167

140

 1AD+1CH

244

210

167

140

 1AD+2CH

244

210

167

140

 1AD+3CH

244

210

167

140

 2AD

244

210

167

140

 2AD+1CH

244

210

167

140

 2AD+2CH

244

210

167

140

 3AD

244

210

167

140

 3AD+1CH

244

210

167

140

 4AD

244

210

167

140

Периоди за откажување:

21 ден

14 дена

7 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100% од рез. престој

100% од рез. престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100% од рез. престој

100% од рез. престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

3 ноќи

3 ноќи

3 ноќи

-

ДОПЛАТИ:

Возрасен

Дете 2-13

   

Доплата за Deluxe VIP апартман, на ден

60,00 €

-

   

Внатрешна загреана гаража, на ден

8,00 €

 

   

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

   

Дете 2-13

       

*Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, ски остава, интернет