SAINT IVAN RILSKI HOTEL 4* - BANSKO

SAINT IVAN RILSKI HOTEL & SPA 4*

http://www.saintivanrilski.com/

27.12-02.01

03.01-13.01; 25.01-24.02

01.12-26.12; 14.01-24.01; 25.02-31.03

 

Дневни попусти:

14=12; 10=9; 7=6 за престој во периодите: 01.12-26.12 & 03.01-31.03

Во периодот 29.12-02.01.2019, минимум престој: 3 ноќи

Попустите за рана резервација и дневните попусти се комбинираат за престој во периодите: 01.12-26.12; 14.01-24.01 & пристигнувања после 25.02

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

SGL

94

64

59

 1AD+1CH

117

71

60

 1AD+2CH

125

80

69

 2AD

138

80

67

 2AD+1CH

147

89

75

 3AD

186

107

91

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на полупансион

SGL

105

75

70

 1AD+1CH

133

88

77

 1AD+2CH

147

101

90

 2AD

160

102

89

 2AD+1CH

173

115

102

 3AD

218

138

121

Периоди на откажување:

14 дена

5 дена

3 дена

Пенали за откажување:

100% од рез. престој

Првата ноќ

Првата ноќ

Пенали за непојавување:

100% од рез.  престој

2 ноќи

2 ноќи

Минимум престој:

4 ноќи

-

-

ДОПЛАТИ:

Возрасен

Дете 6-12

 

Доплата за паркинг, по кола, на ден

5,00 €

-

 

Вечера за Божиќ / 25.12

30,00 €

15,00

 

Вечера за Нова Година: in main restaurant

82,00 €

41,00

 

Вечера за Нова Година: in Mehana Chanove

94,00 €

47,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Деца 6-12

*Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, ледена соба и автобус до жичарата