EVELINA PALACE 4* - BANSKO

EVELINA PALACE  4*

http://www.evelinapalace.eu

01.12-22.12; 13.01-31.01; 12.02-31.03

23.12-26.12; 03.01-12.01; 01.02-11.02

27.12.-02.01

Попуст за рана резервација:

15% за резервации до 31.10

10% за резервации до 30.11

Дневни попусти:

6=5; 14=12 за престој до 20.12, во периодот 13.01-31.01 и пристигнување после 12.02

DBL STANDART

Цените се дадени во евра, по соба, на ден, на база на ноќевање со појадок

SGL

36

43

77

 1AD+1CH

33

40

73

 1AD+2CH

44

53

98

 2AD

44

53

98

 2AD+1CH

51

61

112

 3AD

60

72

132

STUDIO

SGL

56

64

109

 1AD+1CH

42

48

82

 1AD+2CH

56

64

109

 1AD+3CH

64

74

125

 2AD

56

64

109

 2AD+1CH

64

74

125

 2AD+2CH

72

84

141

 3AD

75

87

147

 3AD+1CH

83

97

163

Периоди на откажување:

7 дена

10 дена

25 дена

Пенали за откажување:

Првата ноќ

Првата ноќ

100% од рез. престој

Пенали за непојавување:

2 ноќи

2 ноќи

100% од рез. престој

Минимум престој:

-

-

3 ноќи

ДОПЛАТИ:

Возрасен

Дете 4-14

 

Доплата за полупансион, по лице, на ден

9,00 €

5,00

 

Вечера за Божиќ / 25.12

25,00 €

15,00

 

Вечера за Нова Година:

70,00 €

35,00

 

Туристичка такса, по лице, на ден

1,00 €

1,00

 

Деца 4-14

*Во цената е вклучено користење на внатрешен базен, сауна, фитнес центар, интернет и автобус до првата станица