BOROVETS HILLS 5* - BOROVETS

 

Хотел Borovets Hills 5* - Боровец

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% за резервација и уплата до 30.11.2018

 

БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 20.01-09.02.2019 (попустите не се комбинираат)

 

Цените се по лице за 1 ноќ.

на база ПОЛУПАНСИОН

01.01-19.01.2019

28.12-31.12.2018

20.01-09.02.2019

10.12-27.12.2018

 

10.02-16.02.2019

17.02-23.02.2019

24.02-31.03.2019

 

Вид на сместување

   

01.04-30.04.2019

 

Двокреветна соба

2+1

56.00 €

94.00 €

46.00 €

37.00 €

 

Студио

2+2

65.00 €

104.00 €

53.00 €

42.00 €

 

Едноспален апартман

2+2

72.00 €

110.00 €

59.00 €

48.00 €

 

Двоспален апартман - лукс *цена за 4 лица

4+2

195.00 €

271.00 €

170.00 €

136.00 €

 

Еднокреветна соба

1

78.00 €

/

65.00 €

52.00 €

 

АПАРТМАНСКИ ДЕЛ 3*

 

Двокреветна соба

2+1

44.00 €

74.00 €

37.00 €

30.00 €

 

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет

 

Дополнителни услови :

▪ Деца до 3.99 год. - бесплатно

▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло - 60% попуст од цената за лице

▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло - 40% попуст од цената за лице

▪ Возрасен на дополнително легло - 30% попуст од цената за лице

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 85€, дете - 40€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден