БАНСКО - ОРГАНИЗИРАНО ПАТУВАЊЕ - ЗИМА 2018

Royal Bansko Aparthotel се наоѓа на само 750 метри од ски лифтовите.

Сите студиа и апартмани се опремени со кујна и кабелска телевизија. Хотелот располага со 48 соби и апартмани. За гостите е на располагање ски гардероба и бесплатен паркинг. На располагање има и ресторан, лоби бар, базен, интернет и транспорт до ски лифтот.

ТЕРМИНИ:

 

УСЛУГА

Цена за уплата

до  30.11.2017

Редовна цена

05.01 – 08.01.2018

3HB

99€

 

109€

 

11.01 – 14.01.2018

3HB

99€

 

109€

 

18.01 – 21.01.2018

3HB

99€

 

109€

 

25.01 – 28.01.2018

3HB

89€

 

99€

 

01.02 –04.02.2018

3HB

89€

 

99€

 

08.02 – 11.02.2018

3HB

89€

 

99€

 

15.02 – 18.02.2018

3HB

89€

 

99€

 

 

 ДЕН 1 Четврток

 • Собир на групата на Дрво декор и поаѓање за Банско во 06:00ч наутро. По пристигнувањето и сместувањето во хотел, слободно време за релаксација.
 • 16:00ч – разглед на градот, знаменитостите и локалите.
 • Вечера во хотелот.
 • Ноќевање.

 

ДЕН 2 Петок

 • Појадок.
 • 10:00 – време за слободни активности и рекреација
 • Вечера во хотелот.
 • 21:30 – Организирана вечер во МЕХАНА
 • 00:00 – Организирана посета на ноќен клуб
 • Ноќевање.

ДЕН 3 Сабота

 • Појадок.
 • 10:00 – Опционална, заедничка посета на бачило
 • Организирана вечера во хотелот.
 • 22:00 – Организирана посета на локален паб.
 • Ноќевање.

ДЕН 4 Недела

 • Појадок.
 • По појадокот, собите се напуштаат до 10:00ч. Слободно време за прошетка и шопинг до 14:00.
 • Поаѓање за Скопје во 15:00ч.

Доплати:

 • Дете до 5,99 – Бесплатно
 • Дете 0д 4 – 11,99 год – Плаќа 50% од цената за возрасен
 • Трет возрасен на редовно легло има попуст -20%
 • Еднокреветна соба се доплаќа 80% од цената за двајца

АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • Автобуски превоз Скопје -Банско –Скопје
 • Сместување во хотел Royal Bansko Aparthotel, со вклучен појадок и вечера
 • Раглед на местото со пратител и сите поважни знаменитости, како и запознавање со околината.
 • Организација на дневна и вечерна програма:
 • Организирана посета на ноќен клуб, паб.
 • МЕХАНА – организирана вечера со традиционална музика и храна
 • (присуството во МЕХАНА е опционално, и секој си плаќа порција и пијалок по избор)
 • Пратител на патувањето и во текот на престојот во Банско

АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Патничко осигурување
 • Опционална тура до Бачило
 • Туристичка такса 1 евро на ден