БАНСКО ОРГАНИЗИРАНО ПАТУВАЊЕ >>

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

БАНСКО – WINTER FEVER 2019

Хотел MOUNTAIN PARADISE 4*

ПРОМО ЦЕНА 119евра

Локација : 300 м од жичарницата

Хотелот Mountain Paradise 4* во Банско располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон. Прекрасно уредената градина  ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Ви нуди детско катче каде најмладите можат да се опуштат и да се забавуваат додека вие одмарате во лоби барот. СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и финтес сала.

 

Кратка Програма:

1 ден:

Собир на групата на Дрво декор и поаѓање за Банско во 06:00ч наутро. По пристигнувањето и сместувањето во хотел, слободно време за релаксација.

16:00ч – разглед на градот, знаменитостите и локалите.

Вечера во хотелот.

Ноќевање.

2 ден:

Појадок.

10:00 – време за слободни активности и рекреација

Вечера во хотелот.

21:30 – Организирана вечер во МЕХАНА

00:00 – Организирана посета на ноќен клуб

Ноќевање.

3 ден:

Појадок.

10:00 – Опционална, заедничка посета на бачило

Организирана вечера во хотелот.

22:00 – Организирана посета на локален паб.

Ноќевање.

4 ден: Појадок.

По појадокот, собите се напуштаат до 10:00ч. Слободно време за прошетка и шопинг до 13:00.

Поаѓање за Скопје во 14:00ч.

 

Термин

Пакет цена

Промо цена

17.01-20.01.2019

139евра

119евра

24.01-27.01.2019

139евра

119евра

31.01-03.02.2019

139евра

119евра

 

Дополнителни услови:

 

Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – плаќа 35евра само превоз
Дете до 11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица

Сместување во едноспален апартман првите 2 лица плаќаат по 10 евра дополнително

За сопствен превоз се намалува 15 евра

 
АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
 • Автобуски превоз Скопје – Банско – Скопје
 • Сместување во хотел, со вклучен појадок и вечера
 • Раглед на местото со пратител и сите поважни знаменитости, како и запознавање со околината.
 • Организација на дневна и вечерна програма:
 • Организирана посета на ноќен клуб, паб.
 • МЕХАНА – организирана вечера со традиционална музика и храна (присуството во МЕХАНА е опционално, и секој си плаќа порција и пијалок по избор)
 • Пратител на патувањето и во текот на престојот во Банско
АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
 • Патничко осигурување
 • Опционална тура до Бачило
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
НАПОМЕНА:
 • За оваа зимска понуда можно е плаќање на рати зависно од избраниот термин.
 • Секој термин има опција да се реализира со сопствен превоз

Хотел MOUNTAIN PARADISE 4*
www.mountain-paradise.org