» НОВА ГОДИНА - СОФИЈА »»

30.12.2017 (сабота)

Поаѓање за Софија во 06:00. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Софија. Организиранразглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата.... Сместување во хотел ШИПКА 3*. Препорачуваме прошетка по најпознатата пешачка улица Витоша која,кој се наоѓа во близина на хотелот. Ноќевање.

31.12.2017 (недела)

Појадок. Организирана посета на The Mall, еден од поголемите модерни трговски центри во Софија. Слободно попладне. Дочек на Нова година на некој од плоштадите во Софија. Ноќевање.          

01.01.2018 (понеделник)

Доцен појадок. По појадокот напуштање на хотелот и организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL. Во18:00 часот поаѓање за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

  • ПРОМО ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА УПЛАТА ДО 15.11.2017 -   4.300,00 (69 €).
  • Цена по лице - 4.900,00 (79 ).

Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

- Превоз со високотуристички автобус,

- разглед со локален водич

- 3 дена/2 ноќевања во хотел Шипка 3* на база В/В (ноќевање со појадок),

- Организирана посета на во PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL.  

- Придружник и организација на патувањето

Цената не вклучува:

- Патничко осигурување

- Tуристичка такса 2 евра по лице за престој