ВЕЛИГДЕН 2019 - ХОТЕЛ KOVIOU HOLIDAY VILLAGE - НИКИТИ >>

Хотел „KOVIOU HOLIDAY VILLAGE”- Никити www.koviouholidayvillage.com

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите     плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.

Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се бесплатни.

Период

ПП

По лице за 3 ноќевања

26.04 – 29.04.19 / 27.04 – 30.04.19

3

109

 30.04 – 23.05.19

1

20

Во цената  е вклучено:

 • 26.04.19 – Вечера
 • 27.04.19 – појадок + вечера
 • 28.04.19 – појадок + Велигденски ручек
 • 29.04.19 - појадок

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
 • Трет и четврт возрасен, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот.
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот.
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.